• rozwiń

Handlowy gigant zwalnia setki pracowników. "Dostosowujemy liczebność do potrzeb firmy"

Amazon testuje drony w Kanadzie Odtwórz: Amazon testuje drony w Kanadzie
Amazon testuje drony w Kanadzie "Źródło: TVN24 BiS"

Koncern Amazon zwalnia setki pracowników zatrudnionych w głównej siedzibie firmy w Seattle. Powodem ma być nadzatrudnienie. Amazon obecnie jest drugim największym w USA pracodawcą wśród firm - podał we wtorek serwis The Verge.

Amazon zdecydował o zwolnieniu pracowników zatrudnionych m.in. w dziale odpowiedzialnym za obsługę klienta. Bezpośrednią przyczyną redukcji zatrudnienia w firmie ma być szybki rozrost jej struktur, który doprowadził do obecności zbyt dużej liczby personelu oraz wykroczenia działań poszczególnych działów Amazona poza zaplanowane dla nich limity budżetowe.

W ostatnich dwóch latach Amazon gwałtownie zwiększył personel w Seattle, zatrudniając ponad 35 tys. pracowników.

- W ramach naszych corocznych działań planistycznych dostosowujemy liczebność personelu do potrzeb firmy, co oznacza niewielkie redukcje w jednych miejscach oraz agresywną rekrutację nowych pracowników w innych - powiedział rzecznik Amazona, który poinformował również, że dla części zwolnionego personelu przeznaczone będą propozycje zatrudnienia w innych działach wewnątrz firmy.

"Bardzo wysoki poziom stresu"

Jak donoszą źródła cytowane przez The Verge, Amazon od dawna boryka się z problemami dotyczącymi wewnętrznej struktury zatrudnienia w firmie. Pracownicy mają być w "przerażającym stanie" ze względu na "bardzo wysoki poziom stresu panujący w kampusie Amazona", a także na cięcia kadrowe i naciski mające na celu odsianie tych, którzy pracują z mniejszą wydajnością.

Wcześniej w tym miesiącu w stosunku do koncernu pojawiły się oskarżenia o wdrażanie "nieludzkich warunków" w magazynach, co zakończyło się m.in. strajkiem we Włoszech podczas tzw. czarnego piątku.

W 2017 roku Amazon zatrudnił 130 tys. osób. Na koniec ubiegłego roku koncern dysponował 566 tys. pracowników, co stanowiło wzrost zatrudnienia od ubiegłego roku o 66 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane