• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Zdjęcia z Auschwitz na ozdobach choinkowych. Gigant wycofuje produkty

W Nowym Jorku otwarto wystawę na temat obozu Auschwitz-Birkenau Odtwórz: W Nowym Jorku otwarto wystawę na temat obozu Auschwitz-Birkenau
W Nowym Jorku otwarto wystawę na temat obozu Auschwitz-Birkenau "Źródło: tvn24"

Sklep internetowy Amazon wycofał ze swojej oferty ozdoby świąteczne, otwieracz do butelek oraz podkładkę pod mysz ze zdjęciami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Firmę do takiego kroku wezwało Muzeum Auschwitz.

Polskie muzeum skrytykowało amerykańskiego giganta handlu elektronicznego za sprzedaż produktów ze zdjęciami niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, w którym podczas II Wojny Światowej życie straciło ponad 1,1 mln osób, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości.

"To nie wydaje się właściwe"

W ofercie sklepu można było znaleźć ozdoby choinkowe, otwieracz do butelek i podkładkę pod mysz ze zdjęciami przedstawiającymi m.in. "Bramę Śmierci" w Birkenau, obozowe baraki, ogrodzenia z drutu kolczastego czy wagon towarowy służący do deportacji więźniów do obozu.

Nie wiadomo, od kiedy te produkty znajdowały się w sprzedaży.

"Sprzedawanie ozdób choinkowych ze zdjęciami Auschwitz nie wydaje się właściwe. Umieszczenie Auschwitz na otwieraczu do butelek jest raczej niepokojące i pozbawione szacunku" - napisało Muzeum Auschwitz na Twitterze, publikując zrzuty ekranu ze strony Amazona. Poprosiło również firmę o wycofanie produktów.

Wpis był szeroko komentowany przez internautów i wywołał powszechne oburzenie.
Muzeum opublikowało później informację, że produkty zostały usunięte oraz podziękowało użytkownikom mediów społecznościowych za ich "aktywność i reakcję".

Amazon potwierdził, że "wspomniane produkty zostały usunięte". "Wszyscy sprzedawcy muszą postępować zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi sprzedaży, a ci, którzy tego nie zrobią, będą podlegać działaniu, w tym potencjalnemu usunięciu konta" - dodała firma.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Gość496
Amazon mógł dodać jeszcze cyklon B w ampułkach, popiół z krematoriów i kości. Brak empatii, zwykłej ludzkiej wrażliwości. Dramat
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane