• rozwiń
  • WIG20 2234.60 +0.03%
  • WIG30 2533.23 +0.07%
  • WIG 58808.02 +0.10%
  • sWIG80 11610.51 +0.34%
  • mWIG40 3758.16 +0.30%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:11

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Miliarder zaginął w górach. Trwa akcja poszukiwawcza

Najbogatsi są coraz bogatsi Odtwórz: Najbogatsi są coraz bogatsi
Najbogatsi są coraz bogatsi "Źródło: TVN24BiS /"

Jeden z najbogatszych Niemców, miliarder Karl-Erivan Haub, szef holdingu Tangelmann kontrolującego między innymi sieć marketów budowlanych Obi, nie wrócił w sobotę z wyprawy narciarskiej na Matterhorn. Trwa akcja poszukiwawcza.

58-letni Haub wyruszył w sobotę rano na samotną wyprawę narciarską na szwajcarski szczyt Matterhorn. Krewni zaalarmowali służby ratunkowe już w sobotę po południu, kiedy biznesmen nie pojawił się na umówionym spotkaniu. Miliardera szukają ratownicy. W operacji uczestniczą też śmigłowce ze Szwajcarii i Włoch.

Zaginiony miliarder

Karl-Erivan Haub od końca lat dziewięćdziesiątych kieruje holdingiem Tangelmann. Holding posiada udziały m.in. w firmie Zalando i Kik. Jest też właścicielem sklepów OBI. "Manager Magazin" oszacował w ubiegłym roku wartość holdingu Tangelmann na 4,2 miliarda euro.

Urodzony w USA Haub jest synem zmarłego przed kilkoma tygodniami przedsiębiorcy Erivana Hauba. Miliarder jest znany ze swojego zamiłowania do sportu. Jest maratończykiem, narciarzem i alpinistą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane