• rozwiń

Coraz ciaśniej na niebie. Liczba opóźnień będzie rosnąć lawinowo

Samolotem pasażerskim bez pilota. Tanio i bezpiecznie Odtwórz: Samolotem pasażerskim bez pilota. Tanio i bezpiecznie
Samolotem pasażerskim bez pilota. Tanio i bezpiecznie "Źródło: tvn24bis"

Globalna liczba samolotów latających nam nad głowami podwoi się w ciągu najbliższych 20 lat - wynika z najnowszej prognozy firmy Airbus.

Z najnowszej prognozy "Global Market Forecast" przygotowanej przez firmę Airbus wynika, że do 2037 roku liczba samolotów przewożących pasażerów będzie dwa razy większa niż obecnie. Producent samolotów przewiduje, że za niecałe 20 lat liczba maszyn zwiększy się do blisko 48 tysięcy z obecnych 21 tysięcy.

Są wyzwania

Z globalnej prognozy rynkowej na lata 2018-2037 wynika również, że ruch lotniczy będzie rosnąć w tempie 4,4 procent rocznie. Rosnącym wyzwaniem dla linii lotniczych będzie zaś znalezienie odpowiedniej liczby pilotów obsługujących coraz większą i gęstszą siatkę połączeń. Według prognoz zwiększenie floty do 48 tys. maszyn spowoduje zapotrzebowanie na 540 tys. nowych pilotów.

W efekcie braków kadrowych i ograniczonej przepustowości lotnisk wzrośnie też liczba opóźnionych lotów. Według prognoz liczba pasażerów, których lot ma opóźnienie o jedną lub dwie godziny zwiększy się z 50 tys. do 470 tys. dziennie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane