• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Lotnicza wyprzedaż. Zainteresowanie aukcjami przerosło oczekiwania

Air Berlin bankrutem. Rząd udziela im gigantycznego wsparcia Odtwórz: Air Berlin bankrutem. Rząd udziela im gigantycznego wsparcia
Air Berlin bankrutem. Rząd udziela im gigantycznego wsparcia "Źródło: TVN24 BiS"

Od foteli samolotowych po markowe czekoladki. Niemieckie linie lotnicze Air Berlin po ogłoszeniu bankructwa wystawiły na sprzedaż swoje przedmioty. Pierwsze aukcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, złożono w nich blisko 13 tysięcy ofert.

Lucas Flother, syndyk Air Berlin, odmówił podania łącznej kwoty uzyskanej z zakończonych aukcji, ale poinformował, że strona z przedmiotami zanotowała 1,2 miliona odsłon. Oferty złożyli obywatele z 45 krajów.

"Tak duże zainteresowanie pozytywnie nas zaskoczyło" - przyznał w poniedziałkowym oświadczeniu Lucas Flother.

Przedmioty na aukcjach

Reuters informuje, że aukcja jest jedną z form pozyskania środków pieniężnych na rzecz wierzycieli. Część samolotów oraz pracowników Air Berlin przejęli jego rywale Lufthansa i easyJet. Ale inne przedmioty są sprzedawane przez dom aukcyjny Dechow.

Wśród nich znalazły się między innymi modele samolotów oraz markowe czekoladki.

Jak podaje agencja, model Boeinga 737 o długości 4,8 metra sprzedano za 7800 euro. Firmowe parasole wylicytowano za około 30-40 euro każdy, a pudełko z czekoladkami w kształcie serc, które pasażerowie otrzymywali na pokładach - za 352 euro.

W trzech kolejnych aukcjach, które potrwają do 16 lutego, zainteresowani mogą nabyć torby w stylu retro, leżaki czy piłki plażowe z logo Air Berlin. Ponadto trwa sprzedaż modeli samolotów w różnych rozmiarach.

Kłopoty finansowe

Air Berlin był niegdyś drugą co do wielkości niemiecką linią lotniczą po Lufthansie, a nawet członkiem sojuszu linii lotniczych OneWorld pod przywództwem British Airways.

Ale po kilku latach kłopotów finansowych, w sierpniu 2017 roku właściciele linii złożyli wniosek o uznanie niewypłacalności. Pod koniec października z prawie 700 milionami funtów długów przewoźnik zakończył swoją działalność.

W grudniu Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie części linii lotniczych Air Berlin przez Lufthansę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane