• rozwiń

Niesamowita inwestycja azjatyckiego lotniska. Największy na świecie kryty wodospad

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie Odtwórz: Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie
Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie "Źródło: TVN24 BiS"

Nowa część lotniska Changi w Singapurze zostanie otwarta w przyszłym miesiącu. W wartym 951 milionów funtów (prawie 4,7 miliarda złotych) budynku znajdzie się największy na świecie kryty wodospad.

Kompleks Jewel Changi Airport zostanie oficjalnie otworzony 17 kwietnia. Obiekt będzie bezpośrednio połączony z pierwszym, drugim oraz trzecim terminalem lotniska.

Budynek będzie składał się z dziesięciu kondygnacji. Na czterech piętrach powstanie Dolina Leśna, w której znajdą się tysiące drzew i roślin.

Centralne miejsce w budynku zajmie natomiast najwyższy na świecie kryty 40-metrowy wodospad. Będzie on otoczony przez 280 sklepów i restauracji, a także 130-pokojowy hotel Jewel. Pasażerowie będą mogli skorzystać z stanowiska do wcześniejszej odprawy oraz przechowalni bagażu.

- Jewel ma być wyjątkowym miejscem, jak żadne inne – powiedział wiceprezes grupy ds. komunikacji korporacyjnej i marketingowej Changi Airport Group Ivan Tan.

- Obiekt łączy bujną zieleń, malowniczy wodospad, niesamowitą ofertę sprzedażową i rodzinne atrakcje. To wszystko razem zapewni niesamowite wrażenia – dodał.

Singapurskie lotnisko Changi już od wielu lat okupuje pierwsze miejsce w zestawieniach najlepszych portów lotniczych świata.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane