• rozwiń

Temat: Praca

Ani chwili wytchnienia. 10 miast, w których pracuje się najwięcej

Ani chwili wytchnienia. 10 miast, w których pracuje się najwięcej
Foto: Shutterstock Foto: Hongkong, Bombaj i Meksyk, New Delhi - to miasta, którego pracownicy są najbardziej pracowitymi wynika z raportu przygotowanego przez UBS, który przeanalizował rynek pracy w 71 miastach świata

Hongkong - to miasto, którego mieszkańcy pracują najwięcej. Tak wynika z raportu przygotowanego przez UBS, który przeanalizował rynek pracy w 71 miastach świata.

1. Hongkong

Wszyscy pracoholicy powinni przenieść się do Hongkongu, gdzie w tygodniu pracuje się średnio ponad 50 godzin, podczas gdy wakacje wynoszą zaledwie 17 dni w ciągu roku - informuje UBS w raporcie. Mieszkańcy Hongkongu spędzają rocznie średnio 2606 godzin w pracy.

Dla porównania, Paryżanie pracują tylko średnio 1604 godzin rocznie.

2. Bombaj

Bombaj w Indiach jest jednym z najbardziej zaludnionych miast świata. Według badań UBS jest także drugim miastem, którego mieszkańcy pracują najciężej.

Przeciętny pracownik spędza w pracy średnio 2277 godzin rocznie.

3. Meksyk

Zgodnie z danymi Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, również stolica Meksyku zyskała miano jednego z najbardziej pracowitych miast świata.

Nic w tym dziwnego, gdyż mieszkańcy tego miasta "wykręcają" rocznie średnio aż 2261 godzin pracy.

To znacznie więcej niż w Chicago, które pozostaje najbardziej pracowitym miastem w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego mieszkańcy pracują średnio 2030 godzin rocznie.

4. New Delhi

Kolejne miasto w Indiach i kolejny wysoki wskaźnik pracowitości. Mieszkańcy New Delhi w ciągu roku pracują bowiem średnio 2214 godzin.

5. Bangkok

Każdego roku przeciętny mieszkaniec Bangkoku w Tajlandii, pracuje średnio 2191, przy czym dostaje tylko 9 płatnych dni urlopu. Nie jest jednak aż tak źle. Mieszkańcy, mają bowiem jeszcze do wykorzystania dni wolne w związku z 16 świętami, co przekłada się na łącznie prawie 5 tygodni płatnego urlopu.

6. Dubaj

Dubaj jest znany ze swojej nowoczesnej architektury, ale to miasto powinniśmy także od teraz kojarzyć z pracowitością. Mieszkaniec Dubaju pracuje średnio aż 2186 rocznie, ale dostaje przy tym 30 dni urlopu oraz wolne przy okazji świąt.

7. Nairobi

Pracownicy kenijskiej stolicy pracują rocznie średnio 2184 godzin. Dostają przy tym 22 płatnych dni urlopu.

8. Tajpej

Tajwańczycy również ciężko pracują na swój majątek. Przeciętny mieszkaniec Tajpej ma na "liczniku" średnio 2141 godzin w ciągu roku.

9. Dżakarta

Mieszkańcy stolicy Indonezji pracują średnio 2102 godzin rocznie. Jednocześnie, mają bardzo mało dni urlopu, bo zaledwie 12 w ciągu roku. Pod tym względem gorszy jest tylko Szanghaj, Pekin oraz Bangkok.

10. Bogota

Pierwszą dziesiątkę najbardziej pracujących miast na świecie zamyka stolica Kolumbii - Bogota. Przeciętny mieszkaniec miasta pracuje w ciągu roku średnio 2096 godzin.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane