• rozwiń

Żywność z automatów nabiera rozpędu

Żywność z automatów nabiera rozpędu
Foto: CC BY SA 2.0 Flickr/ David Boyle Foto: Polski rynek vendingu będzie się dalej rozwijał

Polski rynek vendingu będzie się dalej rozwijał. Jednak już nie za sprawą kawy czy herbaty, ale głównie przekąsek, słodyczy i zimnych napojów – informuje "Rzeczpospolita".

Biura, szpitale i lotniska - wszędzie tam można znaleźć urządzenia vendingowe. Ich liczba w ostatnich latach szybko rosła w Polsce. Nadal dzieli nas jednak przepaść od Zachodu, gdzie moda na kupowanie żywności i napojów z automatów zaczęła się dużo wcześniej.

- W Polsce na jedno urządzenie vendingowe przypada 900 mieszkańców, czyli kilka, kilkanaście razy więcej niż w krajach Europy Zachodniej - szacuje Aleksander Wąsik, prezes Polskiego Stowarzyszenia Vendingu.

Jedzenie za 500 mln zł

W najbliższych latach dystans do Zachodu będzie się zmniejszać. W 2015 r. Polacy wydadzą na produkty z automatów prawie 472 mln zł - prognozuje firma badawcza Euromonitor International.

Wzrost vendingu będzie zapewniać głównie rosnąca sprzedaż żywności z automatów. - Polska stopniowo podąża w kierunku Europy Zachodniej, gdzie największa część rynku vendingowego przypada na zapakowaną żywność - mówi Joanna Sokolnik, analityk Euromonitor International.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane