• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Związkowcy rozpoczęli okupację siedziby spółki należącej do PKP

Związkowcy rozpoczęli okupację siedziby spółki należącej do PKP
Foto: TVN 24 Foto: Związki zawodowe działające w należącej do PKP spółce TK Telekom rozpoczęły okupację siedziby spółki

Związki zawodowe działające w należącej do PKP spółce TK Telekom rozpoczęły okupację siedziby spółki – poinformował w czwartek późnym wieczorem rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski. - Strajk jest nielegalny - poinformowała w piątek spółka.

"Powodem naszej determinacji jest realizowana w ostatnich dniach polityka zastraszania i nękania pracowników spółki przez bezpośrednich zwierzchników służbowych celem wymuszenia decyzji o przystąpieniu do Programu Dobrowolnych Odejść (PDO), którego termin upływa w dniu 06.02.2015 roku" – napisał w oświadczeniu Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowo Związków Zawodowych działających w Spółce TK Telekom.

Zwolnienia bez osłon

Według Komitetu, który podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji protestacyjno-okupacyjnej w siedzibie spółki, doszło do złamania ustaleń zawartych między związkowcami a zarządem firmy ws. realizacji kolejnego PDO.

"Naszym zdaniem realizowany PDO służyć ma zwolnieniu 91 spośród 495 zatrudnionych obecnie pracowników dla ułatwienia procesu sprzedaży spółki przez Właściciela, to jest PKP S.A. Zarząd po raz kolejny odmówił podpisania projektu Paktu Gwarancji Pracowniczych. Powyższe działania mają na celu doprowadzenie do sprzedaży spółki z jak najmniejszym stanem zatrudnienia bez osłon socjalnych" – ocenili w oświadczeniu związkowcy.

Jak poinformował Komitet, od godzin porannych w dalszym ciągu oczekuje w siedzibie firmy na podjęcie rozmów przez zarząd. Spotkanie zarządu spółki TK Telekom z przedstawicielami związków zawodowych rozpoczęło się o godz. 9.00.

"Strajk jest nielegalny"

"Spotkanie to zostało zaplanowane w środę, dlatego zarząd nie rozumie wczorajszej decyzji o rozpoczęciu strajku okupacyjnego. Zaznaczamy, że strajk ten jest nielegalny" - poinformowała spółka w komunikacie.

"W spółce trwa obecnie PDO, a jego warunki są bardzo atrakcyjne - osoba, która zdecyduje się skorzystać z PDO może otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych" - czytamy w komunikacie.

TK Telekom poinformował także, że ostateczny kształt programu został uzgodniony ze stroną społeczną czego wynikiem jest podpisane przez obie strony porozumienie. W tym tygodniu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom strony społecznej spółka ogłosiła drugi termin składnia wniosków.

Operator telekomunikacyjny TK Telekom zarządza teleinformatyczną siecią liczącą blisko 30 tys. km linii. Sieć łączy ponad 300 miejscowości oraz setki instytucji, przedsiębiorstw i domów.

PKP chce zamknąć sprzedaż TK Telekom do końca pierwszego półrocza 2015 r.; w październiku zaprosiła potencjalnych inwestorów do negocjacji w procesie kupna 100 proc. udziałów w spółce. Pierwsza próba prywatyzacji TK Telekom została przerwana na początku 2013 r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
wieslawwaldemar
To tak jak z Adolfem Hitlerem i NSDAP.Jesliby ktos ich zablokowal w 1933 to nawet wojenki by nie bylo.Ale bano sie i klops.Dlatego jesli ich nie zablokuje teraz to za tydzien zjedza cala Polske i zwymiotuje bieda totalna...
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
wieslawwaldemar
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane