• rozwiń

Związkowcy okupują budynek resortu zdrowia

Związkowcy okupują budynek resortu zdrowia
Foto: tvn24 Foto: Związkowcy okupują budynek resortu zdrowia

Po poniedziałkowym spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia kilku przedstawicieli NSZZ "Solidarność" zapowiedziało, że pozostaną w gmachu resortu zdrowia. Jak mówią, nie wyjdą bez możliwości poinformowania premier o problemach pracowników ochrony zdrowia.

Przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Maria Ochman powiedziała, że pozostanie kilkuosobowej delegacji NSZZ "Solidarność" w budynku resortu to próba zwrócenia uwagi na wciąż nierozwiązane, mimo zapowiedzi i obietnic zmian, problemy ochrony zdrowia.

Pytana, jak długo przedstawiciele NSZZ "Solidarność" planują pozostać w budynku MZ odpowiedziała: - Na pewno nie wyjdziemy stąd bez takiej możliwości, żebyśmy poinformowali o tym, co się dzieje - i w ministerstwie, i w naszych sprawach - panią premier.

W środę związkowcy wystosowali do premier Beaty Szydło pismo, w którym również prosili o pilne spotkanie w sprawie problemów polskiej służby zdrowia.

Resort zdrowia potwierdził, że poniedziałkowe spotkanie ze związkowcami się zakończyło.

Obietnice wyborcze

NSZZ "Solidarność" w poniedziałek wydała komunikat, w którym podkreślono: "Mamy pełną świadomość, że po ośmiu latach dewastacyjnej polityki kolejnych rządów PO-PSL nie nastąpi radykalna zmiana na lepsze. Nie formułujemy postulatów niemożliwych do realizacji - oczekujemy jedynie realizacji programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości oraz obietnic złożonych naszemu środowisku w expose pani premier".Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

Chcą także przygotowania i uchwalenia ustawy o sieci szpitali, zwiększenia finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz utrzymania dotychczasowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Zespół Trójstronny ds. Ochrony Zdrowia działa od lutego 2005 r. Z powodów organizacyjnych i merytorycznych umiejscowiony jest przy Ministerstwie Zdrowia, które zapewnia jego obsługę w formie sekretariatu. Zadaniem Zespołu jest wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawach ważnych z punktu widzenia interesów pracowników i pracodawców, w zakresie obszaru obejmującego ochronę zdrowia.

Oświadczenie związkowców:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Xymeon
Czy pan poseł prezes już zagłuszył im telefony, tak jak kiedyś pielęgniarkom? Niech uważają, bo zaraz trafią 'w kamasze' i będą musieli pokazywać garaże...nie wiedzą z kim zaczynają. Bóg zapomina - pan poseł prezes NIGDY!!
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
prorok czy co
Przed wyborami naczelnikzanicnieodpowiedzialny miał recepty na wszystko. Czyżby nie dało się ich zrealizować? Pewnie Tusk bojkotuje a KOD zakodował.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
AdamGrodzisk
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane