• rozwiń

Gorący okres w ZUS-ie. Studenci pomogą w obsłudze klientów

CBA szuka agentów wśród studentów Odtwórz: CBA szuka agentów wśród studentów
CBA szuka agentów wśród studentów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poszukuje pracowników wśród studentów. Zakład chce przyjąć ponad 1,4 tysiąca uczniów szkół wyższych na praktyki. Współpraca ma potrwać pół roku, być odpłatna i w rezultacie może zakończyć się zatrudnieniem.

Pierwszych praktykantów Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmie już we wrześniu tego roku. Projekt potrwa zaś do stycznia 2019 r. - poinformował zakład w komunikacie.

"Ze swojej strony zapewniamy młodym ludziom możliwość zbudowania unikalnych, na rynku pracy, kompetencji w zakresie ubezpieczeń społecznych, a dodatkowo zdobycie doświadczenia w pracy w administracji publicznej" - powiedziała cytowana w komunikacie Gertruda Uścińska, dyrektor ZUS. Prezes wyraziła jednocześnie nadzieję, że praktykanci po odbyciu stażu poszerzą grono pracowników którejś z placówek.

Dla Zakładu studenci mają być pomocą w realizacji codziennych zadań i jak powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, pozytywnie wpływać na poziom obsługi klientów ZUS.

Studenci, którzy rozpoczną swoje praktyki we wrześniu trafią na gorący okres w ZUS. Obecnie Zakład przygotowuje się do pracy na wysokich obrotach. Jak obliczył ZUS, w związku z obniżeniem wieku emerytalnego w październiku prawo do emerytury uzyska dodatkowo 330 tys. emerytów.

Jednocześnie pracownicy ZUS narzekali na złe warunki pracy i niskie wynagrodzenie i grozili Zakładowi strajkami. ZUS jest na etapie negocjacji ze związkami zawodowymi. Stronom w osiągnięciu porozumienia ma pomóc mediator.

Praktyki studenckie

Możliwość sprawdzenia się studentów w pracy zawodowej w oddziałach ZUS to część szerszego projektu praktyk zawodowych studentów z publicznych i niepublicznych wyższych szkół zawodowych. List intencyjny w tej sprawie podpisali już minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS oraz prof. Witold Stankowski, przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych - informuje resort rozwoju.

Projekt realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma objąć 7 tysięcy studentów. W sierpniu zeszłego roku minister wydał komunikat, w którym zapraszano szkoły wyższe do zgłaszania chęci wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Wartość całego projektu jest szacowana na 136 mln zł. Dotychczas wsparcie otrzymały 32 szkoły wyższe, w tym 25 Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych - informuje ministerstwo rozwoju.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane