• rozwiń

Temat: Banki

Emerytury w SK banku w Wołominie nie odbierzesz. ZUS wstrzymuje wszelkie przelewy

Emerytury w SK banku w Wołominie nie odbierzesz. ZUS wstrzymuje wszelkie przelewy
Foto: tvn24 Foto: Rzecznik prasowy ZUS: od wtorku pieniądze nie będą wychodziły do tego banku

Od wtorku ZUS wstrzymuje wszelkie przelewy do zamkniętego Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa (SK bank) z Wołomina - poinformował PAP rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz. Osoby, które miały tam rachunek mogą podać ZUS nowy numer konta.

- Uspokajamy osoby, które obawiają się o swoją emeryturę czy świadczenia - od wtorku pieniądze nie będą wychodziły do tego banku - powiedział w poniedziałek rzecznik. Po decyzji KNF wstrzymaliśmy przelewy, wracają też pieniądze, które miały trafić do tego banku - dodał.

Warto odwiedzić ZUS

Zaznaczył, że ZUS będzie się kontaktował z osobami, które miały tam konta i nie otrzymały świadczeń, ale zachęca też do samodzielnej wizyty w placówkach Zakładu.

Podkreślił - żeby ostrzec przed potencjalnymi oszustami - że nikt z ZUS nie będzie chodził do mieszkań, zmiany rachunku będzie można dokonać w siedzibie ZUS.

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie oraz wystąpiła z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego banku. Bankowy Fundusz Gwarancyjny ma w ciągu 2-3 dni ogłosić, w jakim banku klienci upadłego SK Bank będą mogli odebrać swoje pieniądze. W grę wchodzą PKO BP, PEKAO SA oraz BZ WBK.

Śledztwo

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące niegospodarności banku, naruszenia przepisów prawa bankowego i zasad rachunkowości. Ministerstwo Finansów zbada, czy działania KNF w ubiegłych latach były adekwatne do sytuacji bilansowej SK banku i czy były podejmowane bez zbędnej zwłoki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane