• rozwiń
  • WIG20 2187.05 -0.92%
  • WIG30 2484.04 -1.01%
  • WIG 57892.76 -0.95%
  • sWIG80 11621.50 +0.10%
  • mWIG40 3750.87 -1.54%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:10

Dostosuj

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. Oszuści próbują naciągać przedsiębiorców

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. Oszuści próbują naciągać przedsiębiorców
Foto: Shutterstk Foto: Jeśli przedsiębiorca sam nie zdecydował się na kontakt drogą mailową z opiekunem klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, to ZUS maili do niego nie wysyła, szczególnie z informacjami o błędach w rozliczeniach składkowych - ostrzega Zakład

Jeśli przedsiębiorca sam nie zdecydował się na kontakt drogą mailową z opiekunem klienta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, to ZUS maili do niego nie wysyła, szczególnie z informacjami o błędach w rozliczeniach składkowych - ostrzega Zakład.

- Prosimy uważać na wszelką korespondencję elektroniczną zwracającą uwagę na błędy w rozliczeniach składkowych - apeluje rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz w komunikacie.

Zalecenia

Rzecznik wyjaśnia, że ostrzeżenie to wynik wzmożonej aktywności osób podszywających się pod pracowników ZUS. - W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS informację o dziwnych mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. Maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS. Tymczasem maile z ZUS trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna - podkreślił Wojciech Andrusiewicz.

- W związku z tym ZUS ponownie przypomina, że pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem e-maili - dodał.

Wskazał, że ZUS drogą mailową nie przekazuje informacji o możliwych błędach w rozliczeniach. - Prosimy więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji. W celu uniknięcia problemów na pewno nie należy na tę korespondencję odpowiadać - stwierdził.

- Jednocześnie we wszelkich wątpliwych dla naszych klientów sprawach prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane