• rozwiń
  • WIG20 2319.71 -0.23%
  • WIG30 2662.64 -0.26%
  • WIG 59738.56 -0.33%
  • sWIG80 11584.37 -0.50%
  • mWIG40 4033.33 -0.77%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Problemy z dostępem do usług ZUS-u

Emeryci coraz chętniej korzystają z aplikacji. Dobrze odnajdują się w świecie technologii Odtwórz: Emeryci coraz chętniej korzystają z aplikacji. Dobrze odnajdują się w świecie technologii
Emeryci coraz chętniej korzystają z aplikacji. Dobrze odnajdują się w świecie technologii "Źródło: TVN24 BiS"

Brak jest możliwości wystawiania oraz przyjmowania elektronicznych zaświadczeń lekarskich, a także podpisywania dokumentów ubezpieczeniowych. W poniedziałek występują ograniczenia w dostępie między innymi do Platformy Usług Elektronicznych oraz aplikacji ePłatnik. Zakład Ubezpieczeń Społecznych pracuje nad przywróceniem tych usług.

Informację o problemach z dostępem do serwisów należących do ZUS dostaliśmy na Kontakt 24.

"W dniu dzisiejszym od rana nie działa serwer ZUS-u potrzebny do wypisywania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej, mimo że mniej niż 5 procent lekarzy z niego korzysta" - poinformował nas czytelnik.

Platforma usług

Jak czytamy w komunikacie na stronie ZUS, ograniczenia dotyczą: logowania do Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE), a także podpisywania dokumentów (również dokumentów ubezpieczeniowych z aplikacji ePłatnik) oraz rejestracji profilu PUE.

Ponadto, wystawiania na portalu PUE oraz przyjmowania przez ZUS elektronicznych zaświadczeń lekarskich (eZLA).

"Wystąpiły problemy techniczne w dostępie do narzędzi na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, związane z komunikacją portalu z bazą danych w sytuacji nadmiernego przeciążenia systemu" - tłumaczy w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS.

"Prowadzone są intensywne prace mające na celu przywrócenie poprawnego działania serwisu, co powinno się stać do jutrzejszego poranka" - dodaje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane