• rozwiń
  • WIG20 2324.91 +0.52%
  • WIG30 2668.95 +0.52%
  • WIG 59997.92 +0.40%
  • sWIG80 11947.88 0.00%
  • mWIG40 4186.23 +0.49%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:02

Dostosuj

ZUS zmodyfikuje system informatyczny. Ogłasza ogromny przetarg

Polska myśl informatyczna w czasach PRL Odtwórz: Polska myśl informatyczna w czasach PRL
Polska myśl informatyczna w czasach PRL "Źródło: tvn24bis"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił w piątek przetarg na modyfikację i rozbudowę oprogramowania Kompleksowego Systemu Informatycznego - wynika z suplementu do dziennika urzędowego Unii Europejskiej. Szacunkowa wartość zamówienia to 281,7 miliona złotych.

Zamówienie dotyczy zawarcia czteroletniej umowy ramowej z maksymalnie trzema wykonawcami na modyfikację i rozbudowę oprogramowania KSI. Zgodnie z ogłoszeniem wykonawcy będą m.in. wykonywać i dostarczać modyfikacje systemu wraz z kodami źródłowymi, świadczyć usługi serwisowe oraz usługi szkoleniowe.

Termin składania ofert mija 5 marca 2018 roku.

Z ogłoszenia wynika, że jedynym kryterium oceny ofert przez zamawiającego będzie cena zaoferowana przez wykonawcę.

System informatyczny ZUS-u

W 2013 roku ZUS podpisał czteroletnią umowę ramową na rozwój KSI z trzema wykonawcami: Capgemini Polska, konsorcjum Hewlett-Packard Polska oraz Kamsoft i Asseco Poland.

W listopadzie 2017 roku ZUS wybrał z kolei ofertę Comarchu w przetargu na utrzymanie systemu informatycznego KSI. Wartość czteroletniej umowy to 242 mln zł brutto. Jak poinformował ZUS w komunikacie, spośród trzech oferentów: konsorcjum Comarch, konsorcjum Atos oraz Asseco Poland, najwyższą liczbę punktów w końcowej ocenie uzyskał Comarch i to on ma być nowym wykonawcą czteroletniej umowy utrzymaniowej KSI. Do tej pory utrzymaniem systemu zajmowało się Asseco.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane