• rozwiń

Zobacz, jak zmieniali się szefowie spółek z udziałem Skarbu Państwa

Jak PiS wymieniał zarządy spółek Skarbu Państwa. Analiza TVN24 BiS 16.05.2016 Odtwórz: Jak PiS wymieniał zarządy spółek Skarbu Państwa. Analiza TVN24 BiS 16.05.2016
Foto: tvn24bis.pl Foto: Jak zmieniały się zarządy spółek Skarbu Państwa? | Video: Jak PiS wymieniał zarządy spółek Skarbu Państwa. Analiza TVN24 BiS 16.05.2016

Państwo ma wciąż udział w 527 notowanych na giełdzie spółek, z czego 1/5 jest w upadłości. Okazuje się, że 32 z nich mają już nowe zarządy. Przyglądamy się tym największym, pod względem kapitalizacji.

W Grupie Orlen 30 proc. akcji posiada Skarb Państwa. Jacek Krawiec, poprzedni prezes w zeszłym roku zarobił niecałe 2 mln 900 tys. zł. Zastąpił go Wojciech Jasiński.

Wieloletni prezes PZU Andrzej Klesyk zastąpiony został przez Michała Krupińskiego.

Z kolei PGE, też obecna na GPW, wymieniła Marka Woszczyka na Henryka Baranowskiego.

Zmieniło się także szefostwo w KGHM - Herbert Wirth zastąpiony został przez Krzysztofa Skórę, który już wcześniej był prezesem miedziowego konglomeratu.

W PGNiG Mariusza Zawiszę zastąpił Piotr Woźniak, w Tauronie Jerzego Kurellę - Remigiusz Nowakowski.

Dotychczasowy prezes Lotosu Paweł Olechnowicz przetrwał sześciu premierów, jednak ostatnio pożegnał się ze stanowiskiem, które przejął Robert Pietryszyn.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Jaromir 14
Tusk szedł do wyborów 2007 pod hasłem prywatyzacji. I co ? Stchórzył, jak zwykle, bo gdzie miałby usadowić pociotków i innych krewniaków ze swojego otoczenia. No to teraz PIS się cieszy, że PO działało wbrew swoim ideowym założeniom. To PO powinno postawić Tuska przed Trybunałem Stanu.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane