• rozwiń

30 nowych tras. Największy przewoźnik w Polsce ogłosił plany

Ryanair zapowiady zmiany i uruchomienie nowych tras (materiał z 14 marca 2019 roku) Odtwórz: Ryanair zapowiady zmiany i uruchomienie nowych tras (materiał z 14 marca 2019 roku)
Ryanair zapowiady zmiany i uruchomienie nowych tras (materiał z 14 marca 2019 roku) "Źródło: tvn24"

Ryanair w tym roku planuje przewieźć na trasach do i z Polski 12,7 mln pasażerów. Ponadto, uruchomionych ma zostać 30 nowych tras - poinformował członek zarządu Juliusz Komorek.

Komorek dodał, że irlandzki przewoźnik przewiduje 6 proc. wzrost liczby podróżnych w porównaniu z 2018 r. Loty będą realizowane na ponad 190 trasach w sezonie zimowym i ponad 220 w sezonie letnim.

- W rozkładzie lotów z Polski na zimę 2019/2020 Ryanair uruchomi 30 nowych tras, w tym m.in. z Krakowa do Palermo, Katowic do Dortmundu, czy z Modlina do Tel Awiwu. Zbazujemy dodatkowe trzy samoloty - po jednym na lotnisku w Modlinie, Krakowie oraz Gdańsku. Łącznie zbazujemy w Polsce 22 samoloty, inwestując 2,2 mld dolarów - poinformował na konferencji prasowej Komorek.

Plany w Polsce

Ryanair zapowiedział otwarcie nowej bazy w Katowicach. Jak mówił Komorek, będą tam bazowały dwa samoloty, które mają łącznie obsługiwać 17 tras. Wśród nich jest 12 nowych połączeń m.in. do Bolonii, Kijowa, Dortmundu, Mediolanu, czy Oslo. Przewoźnik szacuje, że na trasach do i z Katowic przewiezie samolotami 500 tys. pasażerów rocznie.

Z lotniska w Modlinie w zimowym sezonie 2019/2020 Ryanair ma realizować łącznie 34 trasy, nowością jest Tel Awiw. Linia planuje przewieźć 3 mln pasażerów rocznie.

Jeśli chodzi o Kraków - Ryanair łącznie będzie realizował 61 tras, w tym 11 nowych m.in. do Berlina, Brukseli, Hamburga, Londynu, czy Szczecina. Planowana liczba przewiezionych w ciągu roku pasażerów ma wynieść 4 mln.

Z Gdańska linia uruchomi trzy nowe trasy do: Goeteborga, Hamburga i Kopenhagi. W sumie będzie ich 21. Linia szacuje rocznie przewieźć 1,3 mln podróżnych.

Jeśli chodzi o Poznań, tutaj przewoźnik uruchomi dwie nowe trasy: Sztokholm oraz Cork, łącznie będzie ich 13. Planowana roczna liczba pasażerów ma wynieść 750 tys.

W Polsce Ryanair lata z 12 lotnisk, na sześciu ma swoje bazy. - W tym roku w całej Europie planujemy przewieźć 152 mln pasażerów - zapowiedział Komorek.

Nowa nazwa

Ryanair poinformował na konferencji, że należący do niego Ryanair Sun zmieni od jesieni nazwę na Buzz oraz zyska nowy branding floty. W nowym malowaniu obecne będą biało-żółte barwy. Na ogonie samolotu pojawi się wizerunek pszczoły. Dodał, że obecnie Ryanair Sun dysponuje flotą 17 samolotów, a latem liczba ta wzrośnie do 25.

- Buzz będzie obsługiwał zarówno loty regularne dla Ryanaira, jak i czarterowe dla polskich biur podróży - powiedział Kaczmarzyk.

Buzz to jedna z czterech linii lotniczych wchodzących w skład grupy Ryanair Holdings Plc, obok głównej linii Ryanair DAC, austriackich linii lotniczych Laudamotion i brytyjskiego Ryanair UK.

Trójka liderów

Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Ryanair był największym przewoźnikiem w Polsce w trzecim kwartale 2018 r. Zaraz za nim znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT oraz węgierski Wizz Air.

Wyżej wymieniona trójka odpowiadała w sumie za przewiezienie ponad trzech czwartych z 11,6 mln pasażerów, którzy zostali obsłużeni na polskich lotniskach od lipca do września ub. r. Ryanairem poleciało 3,14 mln pasażerów, LOT-em - 3,13 mln, a Wizz Airem - 2,65 mln.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
zeropięcsetstodziewięćset
jestem 'nieco' rozczarowany polityka Ryana dotyczącą Trójmiasta - to że WIZZ jest tu największym przewoźnikiem, nie oznacza, ze Ryan ma tak całkowicie olewać całą północ Polski.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
zdzichkom1
znowu firma zagraniczna wyprowadza z polski zyski
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Łukasz5js5
ludzie płacą w PLN za bilety, a więc ryanair ma "swoje" PLN'y na wydatki w PL. Lot nie chce przewozić zwykłych Polaków - pasażerów za te same ceny.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane