• rozwiń

Zmiany w godzinach realizacji przelewów. Banki ostrzegają klientów

Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki Odtwórz: Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki
Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki "Źródło: TVN24 BiS"

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, a także ograniczone godziny realizacji przelewów. To utrudnienia, które w najbliższych dniach czekają na klientów niektórych banków.

PKO BP

Bank poinformował w komunikacie o zmianie terminów realizacji przelewów przychodzących i wychodzących 24 i 31 grudnia. Aby pieniądze trafiły na konto odbiorcy jeszcze tego samego dnia należy wykonać przelew przed godziną 12.15.

"Zlecenia przelewów krajowych na rachunki prowadzone w innych bankach, złożone w dniach 24 grudnia i 31 grudnia po godzinie 12.15 w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO, Inteligo, aplikacji mobilnej IKO, w Oddziale PKO Banku Polskiego lub Agencji PKO Banku Polskiego będą zrealizowane w dniach 27 grudnia 2018 roku i 2 stycznia 2019 roku" - czytamy.

Podobnie będzie ze zleceniami przelewów złożonymi za pośrednictwem systemu Sorbnet po godzinie 13.45. Sorbnet to system rozrachunkowy prowadzony przez Narodowy Bank Polski. Służy do dokonywania, za dodatkową opłatą, szybkich rozliczeń wysokokwotowych, realizowanych najczęściej w ciągu około godziny.

Ponadto, przelewy natychmiastowe i przelewy na telefon BLIK będą niedostępne od godziny 19:00 w dniu 31 grudnia 2018 roku do godziny 1.00 1 stycznia 2019 roku.

Santander

W sobotę od godziny 22.00 do godziny 1.00 w niedzielę niedostępna będzie bankowość internetowa. Powodem są prace serwisowe.

mBank

Przelewy krajowe (Elixir) zlecane 24 i 31 grudnia za pomocą systemów bankowości elektronicznej do godziny 9.55 zostaną zrealizowane tego samego dnia. Pozostałe będą zaksięgowane na koncie odbiorcy w następnym dniu roboczym.

Płatności SEPA zlecane za pomocą systemów bankowości elektronicznej zostaną zrealizowane tego samego dnia pod warunkiem, że będą złożone do godziny 11.45. Płatności SEPA służą do wykonywania przelewów w euro. Celem systemu jest przyspieszenie dokonywania płatności pomiędzy mieszkańcami Unii Europejskiej.

W przypadku płatności Sorbnet tą granicą będzie godzina 14.00.

Podobne zmiany czekają także na klientów Orange Finanse, któremu produkty bankowe dostarcza właśnie mBank.

BGŻ BNP Paribas

Zlecenia krajowe Elixir w dniach 24 oraz 31 grudnia 2018 roku odbędą się tylko w dwóch sesjach rozliczeniowych. Tego samego dnia zostaną zrealizowane zlecenia złożone: w formie papierowej do godziny 11.00 oraz w formie elektronicznej do godziny 11.45.

Wszystkie zlecenia do systemu Sorbnet złożone do godziny 14.00 zostaną zrealizowane w tym samym dniu. "Zlecenia zarejestrowane w systemie po tych godzinach będą rozliczone w najbliższym dniu roboczym" - dodano.

Jak poinformował bank, przelewy krajowe będą księgowane na koncie do godziny 16.00, zaś przelewy zagraniczne oraz przelewy otrzymane w PLN z zagranicy do godziny 14.00.

ING Bank Śląski

W piątek, w godzinach 21.00-23.00 niedostępne będą: moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile.

Getin Noble Bank

Przelewy krajowe zlecone 24 grudnia do godziny 12.00 zostaną zrealizowane w tym samym dniu. Wszystkie przelewy wykonane po tej godzinie zostaną zaksięgowane na koncie odbiorcy 27 grudnia 2018 roku.

Jak dodano, przelewy na rachunki wewnętrzne prowadzone w Getin Noble Bank SA zostaną zrealizowane w tym samym dniu.

Przelewy ekspresowe (Express Elixir) będą realizowane w godzinach 6.00-22.00.

Zmiany terminów będą także obowiązywały 31 grudnia. Przelewy krajowe zlecone do godziny 13.00 będą zrealizowane w tym samym dniu.

Bank BPS

W zmienionych godzinach będą także realizowane zlecenia w Banku BPS. Zlecenia krajowe 24 grudnia będą realizowane do godziny 13.00, a w systemie Sorbnet będą realizowane do godziny 14.45.

Zlecenia zagraniczne przychodzące będą realizowane do godziny 15.00, zaś wychodzące będą realizowane jak w normalny dzień operacyjny do godziny 16.30.

Idea Bank

Usługa Mobilnego Wpłatomatu w dniach 24-26 grudnia będzie niedostępna.

BOŚ Bank

W dniach 24 i 31 grudnia 2018 roku przelewy krajowe Elixir, przelewy krajowe Sorbnet, przelewy zagraniczne będą realizowane do godziny 12.30.

Bank Pocztowy

Przelewy Elixir i SEPA złożone 24 i 31 grudnia do godziny 13.00 będą zrealizowane w tym samym dniu roboczym. W przypadku przelewów Sorbnet będą one zrealizowane tego samego dnia, jeżeli zostały zlecone do godziny 14.00.

Nest Bank

W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi 31 grudnia od godziny 18.00 do godziny 20.30 1 stycznia mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do konta. W tym czasie bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działać w trybie przyjmowania zleceń.

Ponadto, niedostępne będą płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem Nest Przelewu. "W tym czasie nie otworzysz nowego konta, nie złożysz wniosku o kredyt, ani o wydanie karty" - dodano w komunikacie.

T-Mobile Bankowe

W poniedziałek (24 grudnia) od godziny 8.00 do czwartku (27 grudnia) do godziny 8.00 niedostępny będzie "wirtualny oddział". Usługa pozwala na uzyskanie pomocy i wsparcia specjalistów banku przez chat audio i video.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Michał800
Dlaczego w Polsce w weekendy lub święta nie można zrobić przelewu, skorzystać z wpłatomatu? To już przecież od jakiegoś czasu staje się cykliczne.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane