• rozwiń

Temat: Rząd PiS

Duże zmiany w resorcie finansów. Nowa ekipa zajmie się podatkami

Foto: Radek Pietruszka / PAP Foto: W Ministerstwie Finansów pojawiło się trzech nowych dyrektorów

Ministerstwo Finansów sięga po nowe nazwiska. Trzech specjalistów objęło departamenty: Podatku od Towarów i Usług, Podatków Dochodowych oraz Systemu Podatkowego. - Cieszę się że udało nam się pozyskać doświadczonych specjalistów - podkreśla wiceminister finansów Paweł Gruza.

Ministerstwo Finansów podkreśla, że Filip Świtała, Wojciech Śliż i Maciej Żukowski to doświadczeni menadżerowie w dziedzinie finansów i zarządzania zasobami ludzkimi. To osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie podatków przedsiębiorstw, którzy znają realia funkcjonowania gospodarki w warunkach zmieniających się przepisów podatkowych.

"Priorytetem Ministerstwa Finansów jest uszczelnienie systemu podatkowego, zapobieganie wyłudzeniom podatku i coraz skuteczniejsze eliminowanie szarej strefy.  Jednocześnie chcielibyśmy utrzymać przyjazne podejście do podatników. Zależy nam, by rozwiązania które będziemy proponować, były dobrze osadzone w realiach obrotu gospodarczego.  Dlatego cieszę się że udało nam się pozyskać doświadczonych specjalistów, którzy będą stanowić mocne merytoryczne wsparcie dla naszych departamentów" - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister finansów Paweł Gruza.

Nowi dyrektorzy

Filip Świtała – dyrektor Departamentu Systemu Podatkowego jest specjalistą doradztwa podatkowego. Pracował w firmach i w Komisji Europejskiej, gdzie zajmował się kwestiami związanymi z podatkami.

Wojciech Śliż – dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług to prawnik, menadżer i doradca podatkowy  ma także sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Maciej Żukowski – dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych zarządzał i nadzorował działania podatkowe w spółkach Skarbu Państwa, bankach oraz w korporacjach międzynarodowych.

Jasiński rezygnuje

Przypomnijmy, że w poniedziałek z powodów osobistych dymisję złożył Wiesław Jasiński. Od grudnia 2016 roku pełnił on funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

 

Zobacz materiał o dochodach z podatku VAT w 2016 roku (01.02.2017):


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Zwęglona Zielona Pyra
Teraz okazało się jeszcze, że wpływy z VAT-u do listopada rosły(rzekomo uszczelniali), a w grudniu musieli w końcu zwrócić VAT uczciwym firmom i wielka dziura stała się faktem. Największa dziura od 89r. KASY NIE MA !!!
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
euro_kolchoznik
To wygląda na brutalizację urzędów. Gdy budżetowe koryto się wypróżnia jak po środkach przeczyszczających czas na radykalne rozwiązania. Czas na kogoś kto powie psom, brać ich.
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
SEBBAX
To właśnie zaczną się nagonki - bo nowi dyrektorzy będą chcieli się wykazać efektami... Czyli Polacy będą jeszcze mocniej dociskani przez fiskusa... Bedzie się działo, bo budżet potrzebuje kasy, aby wyżywić pisowskie władze...
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane