• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zmiany w dużych spółkach Skarbu Państwa. Karuzela stanowisk

Zmiany w dużych spółkach Skarbu Państwa. Karuzela stanowisk

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) dokonało zmian w Radzie Nadzorczej i zarządzie spółki. Z zarządu został odwołany Cezary Szwed. Z kolei Rada Dyrektorów KGHM International Ltd. powołała w poniedziałek Roberta J. MacDonalda na pełniącego obowiązki prezesa spółki.

Na miejsce Cezarego Szweda został powołany Stanisław Skoczylas . Ma nadzorować w PSE obszary finansów, kontrolingu, rachunkowości oraz udzielania zamówień - informuje spółka.

Dodaje zarazem, że do Rady Nadzorczej wybrany został Paweł Łatacz. Wszystkie te zmiany zaszły 30 września br.

Dodatkowo, jak wynika z komunikatu, w poniedziałek prezes PSE Inwestycje S.A. Andrzej Kaczmarek "został upoważniony przez Zarząd PSE S.A. do reprezentowania Spółki w zakresie nadzoru nad zadaniami realizowanymi w obszarach: eksploatacji, inwestycji oraz BHP i Ochrony Przeciwpożarowej".

PSE to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, związana z elektroenergetyką, właściciel sieci wysokiego napięcia w Polsce. Prezesem od 31 grudnia 2015 r. jest Eryk Kłossowski.

Polska Miedź

Robert J. MacDonald, obecny wiceprezes ds. finansowych spółki KGHM International Ltd, ma pełnić obowiązki prezesa do czasu powołania przez Radę Dyrektorów prezesa KGHM International Ltd.

Spółka przypomina, że KGHM International Ltd. jest w pełni zależna od KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM International posiada aktywa górnicze w Kanadzie, USA i Chile (w tym 55 proc. udział w chilijskiej kopalni Sierra Gorda).

 

 

Zobacz, CBA kontroluje spółki:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane