• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Ostatni samochód przejechał starym mostem. Zmiana ruchu na zakopiance

Zakopianka do remontu. "Żeby było lepiej, czasami muszą być trudności" Odtwórz: Zakopianka do remontu. "Żeby było lepiej, czasami muszą być trudności"
Zakopianka do remontu. "Żeby było lepiej, czasami muszą być trudności" "Źródło: Fakty TVN"

Od poniedziałku na zakopiance w Białym Dunajcu ruch pojazdów zostaje przełożony na most tymczasowy. Stary, wysłużony most na rzece Biały Dunajec zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowa przeprawa. Obiekt ma być przejezdny w grudniu tego roku.

Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut, przez około trzy tygodnie ruch na tymczasowej przeprawie ma odbywać się dwukierunkowo.

Później zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, aż do czasu wybudowania nowego mostu.

Burzenie starego żelbetowego mostu ma potrwać dwa tygodnie. Z uwagi na zły stan techniczny tej przeprawy od 2013 roku obowiązywał na nim ruch wahadłowy. W sezonie turystycznym tworzyły się duże korki.
O nowym moście

W kwietniu 2016 roku GDDKiA oddział w Krakowie podpisał umowę z przedsiębiorstwem inżynieryjnym IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa na zaprojektowanie i wybudowanie nowego mostu w Białym Dunajcu oraz na załatwienie wszystkich stosownych pozwoleń.

Nowy obiekt o długości 58 metrów i szerokości 18 metrów będzie miał konstrukcję łukową bez podpór w nurcie rzeki oraz dwustronne chodniki.

Przebudowane zostaną także dojazdy po obu stronach obiektu oraz kolidujące z inwestycją sieci istniejącej infrastruktury. Koszt inwestycji wyniesie około 12 milionów złotych.

Pierwotnie w tym miejscu miał powstać inny, większy most zaprojektowany w nowym śladzie, ale ta koncepcja spotkała się z protestami niektórych mieszkańców. Ostatecznie GDDKiA wycofała się z tamtego projektu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane