• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zmiana czasu może zaskoczyć podróżujących. Kolej przypomina

Zmiana czasu może zaskoczyć podróżujących. Kolej przypomina
Foto: Shutterstock Foto: Podczas zmiany czasu w trasie będzie się znajdowało 18 składów PKP Intercity

"Wsiadając do pociągu w najbliższą sobotę, pamiętajmy o zmianie czasu na letni. Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy się już według czasu letniego w 18 pociągach PKP Intercity.

W najbliższy weekend, w nocy z 25 na 26 marca, nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 2.00 na 3.00. Podczas zmiany czasu w trasie będzie się znajdowało 18 składów PKP Intercity - informuje kolejowy przewoźnik.

Poinformują pasażerów

"Wsiadając do pociągu w najbliższą sobotę, pamiętajmy o zmianie czasu na letni. Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy się już według czasu letniego. W 18 naszych składach, które będą w trasie podczas zmiany czasu na letni, konduktorzy poinformują o tym pasażerów" - powiedział Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

PKP Intercity zapewnia, że pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem. Nie zmieni się czas przejazdu, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że pociągi zameldują się u celu z teoretycznym godzinnym opóźnieniem. Podczas październikowej zmiany czasu, gdy zegary cofamy o godzinę, pociągi zatrzymują się w trasach na godzinę.

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową są dostępne na internetowej stronie przewoźnika, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach.

Czas letni funkcjonuje w Polsce od 1977 roku.

 

Podróże koleją - gdzie zapłacimy najwięcej?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane