• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Szef PKO BP miał wylecieć, ale najprawdopodobniej zostanie. Zamieszanie wokół prezesa Jagiełły

Szef PKO BP miał wylecieć, ale najprawdopodobniej zostanie. Zamieszanie wokół prezesa Jagiełły Odtwórz: Szef PKO BP miał wylecieć, ale najprawdopodobniej zostanie. Zamieszanie wokół prezesa Jagiełły
Foto: tvn24 | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Zbigniew Jagiełło straci stanowisko? | Video: Szef PKO BP miał wylecieć, ale najprawdopodobniej zostanie. Zamieszanie wokół prezesa Jagiełły

Ministerstwo Skarbu Państwa chce dymisji prezesa PKO BP Zbigniewa Jagiełły i ma już kandydata na jego następcę - napisał rano "Puls Biznesu". Po południu gazeta poinformowała, że resort wycofał się ze swoich planów. Ale rada nadzorcza banku ma zebrać się w środę i zmienić skład zarządu.

Gazeta powołuje się na źródła zbliżone do rady banku.

Według "Pulsu Biznesu" dymisji Jagiełły chciało ministerstwo skarbu, największy akcjonariusz PKO BP. Gazeta napisała, że w "czynnikach rządowych" decyzja w sprawie zmian miała zapaść w ubiegłym tygodniu.

"PB" twierdził dodatkowo, że obowiązki prezesa banku miała przejąć Lucyna Stańczak-Wuczyńska, która aktualnie jest dyrektorem w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju.

Jeszcze nic pewnego?

Reuters napisał z kolei w ciągu dnia, że pozycja Zbigniewa Jagiełły w banku jest zagrożona, ponieważ popsuły się jego stosunki z MSP.

Agencja informowała też, że na Jagiełłę ma być wywierana presja. Niektórzy przedstawiciele resortu skarbu mają uważać, że Jagiełło jest zbyt bliski PiS-owi, który po październikowych wyborach może dojść do władzy. Kolejne źródło miało przekazać, że obecnie toczą się rozmowy o powołaniu Stańczak-Wuczyńskiej do zarządu banku, a nie w zamian za Jagiełłę.

Próbowaliśmy uzyskać komentarz do tych doniesień ze strony ministerstwa skarbu i PKO BP. - Nie będziemy tego komentować, ponieważ są to doniesienia medialne. PKO BP jest spółką giełdową i decyzje na temat zmian w spółce zapadają w innym miejscu - powiedział w krótkiej rozmowie z tvn24bis.pl rzecznik ministerstwa skarbu Emil Górecki.

Komentarza odmówił też PKO BP. - Nie komentujemy doniesień medialnych dotyczących naszej instytucji - powiedział nam Łukasz Świerżewski, p.o. dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PKO BP.

Zbigniew Jagiełło stoi na czele PKO BP od września 2009 roku. W opinii ekspertów udało mu się rozwinąć bank i zmodernizować jego działalność. Do sukcesów zaliczane jest przejęcie przez PKO BP Nordea Bank Polska. Zanim został szefem PKO BP, Jagiełło przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Pioneer Pekao TFI SA. W drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku m.in. jako wiceprezes Zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI SA.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
rejtan47
Najwyższy czas ukrócić pazerność szefów PKO BP. Swego czasu, chyba TVN 24, podawał informację, że prezes oraz każdy z 4 vice zarabiają rocznie od 2 do 3 milionów rocznie. Opłaty w PKO BP dla klientów są paskarskie, a szeregowi pracownicy zarabiają grosze !
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane