• rozwiń
  • WIG20 2166.73 +0.49%
  • WIG30 2453.18 +0.45%
  • WIG 57058.00 +0.28%
  • sWIG80 11465.75 -0.20%
  • mWIG40 3641.30 -0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:29

Dostosuj

Zakończenie prywatyzacji PKP Energetyka pod koniec wakacji

Zakończenie prywatyzacji PKP Energetyka pod koniec wakacji
Foto: PKP Energetyka Foto: Grupa PKP analizuje oferty wiążące w sprawie zakupu spółki PKP Energetyka

Grupa PKP analizuje oferty wiążące w sprawie zakupu spółki PKP Energetyka - poinformowała we wtorek grupa. Zakończenie prywatyzacji planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku.

Grupa PKP wyjaśniła, że analiza ofert poprzedza zaproszenie do bezpośrednich negocjacji treści umowy sprzedaży. "Chęć zakupu spółki wyrazili zarówno inwestorzy strategiczni, jak i finansowi" - podkreślono we wtorkowym komunikacie.

Zgodnie z planem

- Duże zainteresowanie inwestorów, zarówno strategicznych, jak i finansowych, potwierdza, że spółka PKP Energetyka stanowi bardzo atrakcyjne aktywo - ocenił dyrektor zarządzający ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego w PKP Sławomir Baniak. Dodał, że prywatyzacja spółki przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. - Planujemy go zakończyć najpóźniej w czwartym kwartale - zaznaczył.

Grupa PKP poinformowała ponadto, że w tym roku planuje także sfinalizować prywatyzację Natury Tour i Drukarni Kolejowej Kraków. Kolejowe Przedsiębiorstwo Turystyczno-Wypoczynkowe "Natura Tour" zajmuje się organizacją imprez turystycznych i wypoczynku głównie we własnych obiektach, a Drukarnia Kolejowa Kraków świadczy usługi poligraficzne.

Wstępne oferty

Na początku marca spółka PKP poinformowała, że otrzymała wstępne oferty w procesie prywatyzacji PKP Energetyka. - Zainteresowanie procesem jest duże. Wśród inwestorów, którzy złożyli wstępne oferty, znajdują się zarówno podmioty polskie, jak i zagraniczne, inwestorzy strategiczni i finansowi - mówił wówczas cytowany w komunikacie Baniak.

Spółka PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jej głównym zadaniem jest sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej, sprzedaż paliw płynnych. Specjalizuje się także w usługach elektroenergetycznych. Wcześniej zainteresowanie kupnem PKP Energetyka wyrażały m.in. Tauron, Energa, Enea oraz PGE.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane