• rozwiń

Majówka na drogach. Sprawdź, kiedy obowiązuje zakaz ruchu ciężarówek

Majówka na ostatnią chwilę? Nawet kilka tysięcy złotych za nocleg Odtwórz: Majówka na ostatnią chwilę? Nawet kilka tysięcy złotych za nocleg
Majówka na ostatnią chwilę? Nawet kilka tysięcy złotych za nocleg "Źródło: tvn24bis"

Tradycyjnie weekend majowy to okazja do wypoczynku i wzmożonych podróży. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, kiedy obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Jak informuje GDDKiA na swojej stronie, zakaz ruchu pojazdów o masie powyżej 12 ton obowiązuje  30 kwietnia i 2 maja w godzinach od 18.00 do 22.00.

Z kolei 1 i 3 maja w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton w godzinach od 8.00 do 22.00.

Informacje o korkach

Na znakach zmiennej treści, ulokowanych na drogach szybkiego ruchu, podawane będą na bieżąco informacje o ewentualnych utrudnieniach i możliwości zmiany trasy na alternatywną. Jak zapewnia GDDKiA, w planowaniu podróży przydatny jest "Serwis dla Kierowców", dostępny na jej stronie internetowej.

W przypadku, gdy dostęp do internetu jest utrudniony, kierowcy mogą skorzystać z całodobowej telefonicznej Informacji Drogowej (tel. 19 111).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane