• rozwiń

Ostatnia niehandlowa niedziela w tym roku

Minister Emilewicz o podatku od sklepów wielkopowierzchniowych (wypowiedź z 29 października 2019) Odtwórz: Minister Emilewicz o podatku od sklepów wielkopowierzchniowych (wypowiedź z 29 października 2019)
Minister Emilewicz o podatku od sklepów wielkopowierzchniowych (wypowiedź z 29 października 2019) "Źródło: Radio Zet"

W zbliżającą się niedzielę 8 grudnia sklepy będą zamknięte. Zakupy będzie można zrobić jedynie w mniejszych placówkach, w których za ladą staną ich właściciele, lub tych wyłączonych z zakazu handlu.

Kolejne trzy niedziele - 15, 22 i 29 grudnia - będą handlowe. To za sprawą przepisów, z których wynika, że handel w niedziele w 2019 roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Od stycznia przepisy dotyczące zakazu handlu zostaną zaostrzone.

W 2020 roku zakupy w niedziele będzie można zrobić tylko: w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Zakaz handlu

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje, m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą i kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane