• rozwiń

Przegląd prasy: Sądy za wyższym zadośćuczynieniem za śmierć

Przegląd prasy: Sądy za wyższym zadośćuczynieniem za śmierć
Foto: Shutterstock Foto: KNF: orzeczenia sądów wcale nie są tak rozstrzelone

Nieprzewidywalność sądów w wypłacanych zadośćuczynień za śmierć osoby bliskiej to mit. Udowodniła to właśnie Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), która uczyniła kolejny krok w kierunku standaryzacji wypłat - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"Urzędnicy KNF wykonali tytaniczną pracę: przeanalizowali 1140 prawomocnych wyroków sądowych" – czytamy w artykule. Okazało się, że zasądzane kwoty zadośćuczynień są z reguły wyższe od tego, co oferują zakłady ubezpieczone, a "orzeczenia sądów wcale nie są tak rozstrzelone".

Jakie wypłaty?

"Najbliżsi osoby ginącej w wypadku komunikacyjnym otrzymują średnio 70 tys. zł" – relacjonuje dziennik. Pod warunkiem jednak, że nie przyjmują wyceny przedstawionej przez ubezpieczyciela i walczą o pieniądze w sądzie, bo oferty ubezpieczycieli są nawet dziesięciokrotnie niższe.

Sytuacja może ulec po poprawie po całościowej analizie prowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego - wskazuje "DGP".

"Wiedza na temat przypuszczalnej wypłaty po wyroku powinna spowodować, że ubezpieczyciele zapłacą więcej, wiedząc, że inaczej poniosą dodatkowe koszty" – podsumowuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Ile wynosi odszkodowanie za opóźnienie lotu? Zobacz materiał wideo:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
SEBBAX
gdzie tu sprawiedliwość ??? skoro państwo za śmierć osób w wypadku komunikacyjnym pod Smoleńskiem wypłaciło po minimum 200 000 złotych wszystkim najbliższym (nie raz - tylko kilkukrotnie bo dostał syn, żona itd) - to dlaczego sądy wypłacają jedynie 70 000 złotych za śmierć ??? zwykli obywatele są mniej warci ???
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
oset
skoro "polegli", i to w zamachu, to kwota 200 tys. jest prawdopodobnie odszkodowaniem wojennym.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane