• rozwiń

Zmiany w ZUS. Szef informatyki podaje się do dymisji

Armagedon w ZUS. Wszyscy dyrektorzy zwolnieni Odtwórz: Armagedon w ZUS. Wszyscy dyrektorzy zwolnieni
Armagedon w ZUS. Wszyscy dyrektorzy zwolnieni "Źródło: TVN24 BiS"

Wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do spraw informatycznych Michał Możdżonek zrezygnował ze stanowiska. Do czasu powołania jego następcy nadzór nad tym pionem będzie sprawowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska - podał ZUS w komunikacie.

Rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz powiedział, że Możdżonek podał powody osobiste jako przyczynę rezygnacji. Formalnie jego poniedziałkową rezygnację musi przyjąć Rada Nadzorcza ZUS.

Projekty informatyczne

Andrusiewicz podkreślił, że zakończenie pracy w ZUS przez wiceprezesa Możdżonka nie oznacza żadnych opóźnień w toczących się w Zakładzie dużych projektach informatycznych.

- Wszystkie istotne postępowania i prace związane z przetargiem na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS, wprowadzeniem nowego sposobu autoryzacji e-zwolnień czy wdrożeniem e-składki toczą się zgodnie z harmonogramem - zapewnił rzecznik.

Podkreślił też, że również wynikające z obniżenia wieku emerytalnego od 1 października prace przy systemie informatycznym ZUS przebiegają zgodnie z planem.

Możdżonek został wiceprezesem w maju 2016 r., zastąpił członka zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów Radosława Stępnia. Możdżonek jest ekspertem teleinformatyki i zarządzania. Pracował w Deutsche Telekom i należącej do tej firmy T-Mobile Polska, a wcześniej we własnych firmach. Jest też niezależnym ekspertem do spraw infrastruktury techniki komputerowej przy Komisji Europejskiej. Jest wykładowcą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował. Doktoryzował się na Wydziale Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Miał uporządkować całość spraw dotyczących systemów informatycznych w ZUS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane