• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nowe wakacyjne połączenie z lotniska w Olsztynie. Raz w tygodniu

Wild: Warunkiem powodzenia CPK jest zamknięcie Lotniska Chopina Odtwórz: Wild: Warunkiem powodzenia CPK jest zamknięcie Lotniska Chopina
Wild: Warunkiem powodzenia CPK jest zamknięcie Lotniska Chopina "Źródło: TVN24 BiS"

Od czerwca do września 2018 roku z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury zostaną uruchomione loty do Kolonii w Niemczech. Operatorem połączeń czarterowych będzie linia lotnicza Small Planet - ogłoszono w poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

Jak poinformował marszałek województwa Gustaw Brzezin, loty do Kolonii są kierunkiem oczekiwanym i wskazywanym przez podróżnych. - Myślę, że będzie nam zależało na to, by kierunek tej części Europy wyeksponować w komunikacji z regionem i z lotniskiem w Szymanach - dodał.

Jakie ceny

Loty do Kolonii to kolejne wakacyjne połączenia czarterowe, po bułgarskim Burgas, którego operatorem będzie linia lotnicza Small Planet.

Rejsy będą realizowane od 19 czerwca do 4 września 2018 roku, raz w tygodniu, we wtorki. Airbusem A320, który na pokład może wziąć 180 pasażerów. Lot będzie trwał około 1,5 godz.

Bilety lotnicze będą dostępne w formule czarter-mix. System ten polega na sprzedaży miejsc w samolocie zarówno biurom podróży i tour-operatorom w formule rezerwacji grupowych, jak i klientom indywidualnym na stronie internetowej przewoźnika. Sprzedaż biletów rozpocznie się od wtorku, 12 grudnia, a ich ceny będą zaczynać się od 199 zł w jedną stronę, choć linia nie wyklucza specjalnych okolicznościowych promocji, gdzie cena może być niższa.

Drugi rok działania

Obecnie z Szyman są realizowane loty do Londynu na lotniska Luton i Stansted. Oprócz lotów czarterowych do Bułgarii, do Burgas oraz Kolonii w Niemczech, od marca z Szyman będzie można latać do Lwowa na Ukrainie.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury działa drugi rok. Samorząd województwa dopłaca do działalności operacyjnej lotniska. W ubiegłym roku było to 10 mln zł, a w tym roku - 11,7 mln zł. Z lotniska od początku jego działalności skorzystało 150 tys. pasażerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane