• rozwiń

Seria kropli wycofana ze sprzedaży. "Pacjenci powinni zaprzestać stosowania"

Kłopot z e-receptami. Nie wszyscy lekarze mają dostęp Odtwórz: Kłopot z e-receptami. Nie wszyscy lekarze mają dostęp
Kłopot z e-receptami. Nie wszyscy lekarze mają dostęp "Źródło: Fakty w Południe"

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej serii kropli do oczu.

Chodzi o krople do oczu Xaloptic Free o numerze serii 511017 oraz dacie ważności: 06.2020. Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Powodem wycofania produktu ze sprzedaży są wykryte w próbkach produktu zanieczyszczenia.

ZOBACZ DECYZJĘ GIF

"Nie odnotowaliśmy zgłoszeń niestandardowych działań niepożądanych w związku z tą serią produktu, jednak w poczuciu odpowiedzialności za pacjenta, w celach prewencyjnych, wycofujemy tę serię z rynku" - poinformowała tvn24bis.pl Magda Rzeszotalska, rzecznik prasowy producenta.

"Standardowy proces"

Jak dodała, "firma rozpoczęła już standardowy i przewidziany prawem proces powiadamiania odbiorców bezpośrednich oraz wycofywania produktu z serii wskazanej w komunikacie GIF".

Rzeszotalska wskazała, że "pacjenci posiadający produkt z wycofywanej serii powinni zaprzestać jego stosowania i zgłosić się do lekarza w celu ustalenia dalszego sposobu terapii". "Na rynku pozostają dostępne inne serie produktu, które spełniają wymogi specyfikacji" - poinformowała.

Krople są stosowane w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u chorych na jaskrę z otwartym kątem przesączania oraz u chorych z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane