• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Wzrosty na Wall Street. Gospodarka USA przyśpiesza

Foto: Reuters Foto: Nastroje na Wall Street poprawiły dobre dane z amerykańskiej gospodarki

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów, głównie dzięki dobrym danym z amerykańskiej gospodarki.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 1,23 proc. do 17 584,52 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 1,26 proc. do 4650,47 pkt. S&P 500 wzrósł o 1,16 proc. do 2025,90 pkt.

Więcej pracy

Nastroje na Wall Street poprawiły przede wszystkim dobre dane z amerykańskiej gospodarki. Deficyt handlowy USA spadł w listopadzie do 39 mld dolarów. W grudniu w firmach w USA przybyło 241 tysięcy miejsc pracy, znacznie więcej niż się spodziewali analitycy.

Dobre dane

Amerykański Departament Pracy podał, że stopa bezrobocia w USA w listopadzie wyniosła 5,8 proc., wobec 5,8 proc. w październiku 2014 r.

Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w listopadzie 62,8 proc. wobec również 62,8 proc. miesiąc wcześniej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane