• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Transport

Pociągi do Niemiec wracają na trasy

Orkan Ksawery. Dwie osoby zginęły, setki tysięcy nie mają prądu Odtwórz: Orkan Ksawery. Dwie osoby zginęły, setki tysięcy nie mają prądu
Orkan Ksawery. Dwie osoby zginęły, setki tysięcy nie mają prądu "Źródło: Fakty TVN"

W niedzielę ruch pociągów międzynarodowych z Warszawy i Gdyni do Berlina oraz z Berlina do Warszawy i Gdyni został wznowiony - poinformowało PKP Intercity. W ostatnich dniach składy na tej trasie kursowały na skróconych trasach.

Pasażerowie znów bez przeszkód mogą podróżować na międzynarodowej trasie Warszawa i Gdynia - Berlin. W ostatnich dwóch dniach z powodu likwidowania szkód po nawałnicach pociągi z Polski na tych trasach kursowały tylko do Rzepina. Dziś wszystko wraca do normy.

Znów kursują

"Zostaje wznowiony ruch pociągów w komunikacji międzynarodowej pomiędzy Polską a Niemcami. Dotyczy to m.in. pociągów w relacji Warszawa Wschodnia – Berlin HBF/ Gdynia Główna – Berlin HBF a także Berlin HBF – Warszawa Wschodnia/ Berlin HBF – Gdynia Główna. Jako pierwszy na teren Niemiec zostanie przyjęty pociąg EIC nr 17000/1 /46 zaś z terenu Niemiec jako pierwszy przybędzie pociąg EIC nr 43 /71002/3" - poinformował przewoźnik PKP Intercity.

Wcześniej, bo w sobotę około godz. 12 - jak informowało PKP PLK - przywrócono ruch na wszystkich krajowych liniach kolejowych.

Pasażerowie utknęli

Utrudnienia na międzynarodowej trasie trwały od piątku. Tego dnia w Rzepinie utknęło około 200 pasażerów. Wielu z nich straciło nerwy i cierpliwość. Mimo że mieli bilety do Berlina, postanowili pojechać dalej na własną rękę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane