• rozwiń

Rośnie kumulacja w megaloterii. Za tydzień do zgarnięcia fortuna

Ekspert o rosnącej liczbie milionerów w Polsce Odtwórz: Ekspert o rosnącej liczbie milionerów w Polsce
Ekspert o rosnącej liczbie milionerów w Polsce "Źródło: TVN24 BiS"

Szóste z rzędu losowaniu Eurojackpot nie przyniosło głównej wygranej. W związku z tym w kolejnym piątkowym losowaniu do wygrania będzie nawet 350 milionów złotych - poinformował Totalizator Sportowy.

W piątek 24 stycznia wylosowano następujące liczby: 5, 12, 20, 29, 48 oraz 7, 9.

Najwyższe wygrane, które padły w Polsce, to trzy wygrane czwartego stopnia w wysokości ponad 285 tysięcy złotych każda. Najwięcej, bo 29 tysięcy, zanotowano zaś wygranych po 31,50 złotego.

Pięć wygranych drugiego stopnia padło za to w Holandii, Niemczech (trzy) i Szwecji - po około 524 tysiące euro.

W żadnym państwie biorącym udział w loterii nie udało się jednak rozbić kumulacji. Oznacza to, że nadal nie odnotowano głównej wygranej w 2020 roku. "Obecna kumulacja rośnie od 20 grudnia 2019 roku, co oznacza, że w kolejny piątek zagramy nawet o 350 milionów złotych" - przypomniał Totalizator Sportowy.

"Jeśli w ostatnim styczniowym losowaniu szczęście dopisze któremuś z polskich graczy, rekord wysokości wygranej w historii polskich gier liczbowych może zostać pobity. Przypomnijmy, że w maju 2019 roku w Polsce padła wygrana w wysokości ponad 193 milionów złotych" - wskazano w komunikacie.

Eurojackpot w Polsce

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu 2017 roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

W grze uczestniczy 18 europejskich państw, stąd kwoty na wygrane są tak duże. Wszyscy grający mają takie same szanse.

Opłata za zakład wynosi 12,50 złotego. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Może wybrać własne liczby lub zdać się na los. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane