• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Przegląd prasy: Firmy wynajmują więcej aut

Przegląd prasy: Firmy wynajmują więcej aut
Foto: Shutterstock Foto: Wynajem długoterminowy jest tam główną formą użytkowania aut przez firmy i obejmuje nawet 80 proc. wszystkich samochodów służbowych

Małe i średni spółki coraz częściej rezygnują z kupna służbowych samochodów. Co piąta z nich decyduje się na wynajem długoterminowy - informuje "Rzeczpospolita".

Rynek wynajmu samochodów firmowych na długi termin rośnie szybciej niż liczba nowych aut na drogach. Według danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, w drugim kwartale 2016 roku do branży długoterminowego wynajmu trafiło 15,3 tys. samochodów osobowych, o 32,6 proc. więcej niż między kwietniem a czerwcem, rok wcześniej.

Coraz więcej

Dla porównania, w tym samym czasie łączne zakupy firm (74,5 tys.) zwiększyły się o 29,9 proc. Polski rynek długoterminowego wynajmu przechodzi te same fazy rozwoju, które w Europie Zachodniej widoczne były przynajmniej kilkanaście lat temu.

Teraz wynajem długoterminowy jest tam główną formą użytkowania aut przez firmy i obejmuje nawet 80 proc. wszystkich samochodów służbowych.

Co dalej?

Rozwój tego rynku w Polsce może jeszcze przyspieszyć. Będzie temu sprzyjać m.in. możliwość odliczenia 50 proc. podatku VAT od paliwa, co przekłada się na znaczące obniżenie kosztów eksploatacji samochodów firmowych - czytamy w artykule.

W Polsce wciąż dominują wysłużone auta. Zobacz materiał TVN24 BiS:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane