• rozwiń

Wyłudzali unijne dotacje. Gang zatrzymany

Wyłudzali unijne dotacje. Gang zatrzymany
Foto: Shutterstock Foto: Za niepodbijanie ceny rolnik dostawał od 2 do 3 tys. zł.

Trzech członków gangu, specjalizującego się w wyłudzaniu dotacji unijnych i ustawianiu przetargów na dzierżawę gruntów, zatrzymali policjanci z CBŚP. Mężczyźni wykorzystywali rolników, którzy chcieli powiększyć swoje areały ziemi.

Gang działał w woj. lubuskim. Zarabiał na dotacjach unijnych, dzierżawiąc grunty rolne jak najniższym kosztem. Ofiarami szajki padali rolnicy, którzy chcieli powiększyć gospodarstwo i brali udział w przetargach na dzierżawę gruntów.

Rozwojowa sprawa

- Przestępcy w różny sposób zniechęcali ich do licytacji, następnie podstawiali "swoich" rolników, którzy pełnili rolę tzw. słupów i mieli dzierżawić grunty za jak najniższą stawkę za hektar - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz

Członkowie gangu albo grozili rolnikom albo płacili im za odstąpienie od licytacji lub niepodbijanie stawki dzierżawy. Za niepodbijanie ceny rolnik dostawał od 2 do 3 tys. zł.

- Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty utrudniania przeprowadzenie przetargu i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - poinformowała rzeczniczka CBŚP.

Jak dodała "sprawa jest rozwojowa", policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledztwo prowadzi prokuratura w Zielonej Górze.

Będzie trudniej o kredyt. Wszystko z powodu ustawy o obrocie ziemią:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane