• rozwiń
  • WIG20 2190.84 -0.74%
  • WIG30 2491.79 -0.70%
  • WIG 58207.59 -0.41%
  • sWIG80 11660.14 +0.43%
  • mWIG40 3798.84 -0.28%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:39

Dostosuj

Temat: Rodzina 500 plus

Pierwszy milion z 500 plus. Minister podała dane

Borys-Szopa: wypłaty 500 plus będą w miarę możliwości jak najszybciej Odtwórz: Borys-Szopa: wypłaty 500 plus będą w miarę możliwości jak najszybciej
Borys-Szopa: wypłaty 500 plus będą w miarę możliwości jak najszybciej "Źródło: tvn24"

Złożono milion wniosków o świadczenie 500 plus – poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Rozszerzony program 500 plus ruszył w poniedziałek, 1 lipca.

Od 1 lipca ruszył rozszerzony program Rodzina 500 plus, który zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej - papierowej.

Od początku lipca drogą internetową można także złożyć wniosek o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu Dobry Start.

Lawina wniosków

"W dwa dni działania 500+ na każde dziecko wpłynęła rekordowa liczba wniosków online. Złożono już MILION wniosków o #Rodzina500plus. Razem ze świadczeniem dobry start to niemal 1,5 mln wniosków. Tak wygląda Polska cyfrowa w praktyce. Brawo dla polskich rodzin #PracaDlaPolski" - napisała na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

W poniedziałek informowaliśmy, że część osób miała problemy z wejściem na stronę rządową (portal Emp@tia), kłopoty sprawiały również internetowe systemy niektórych banków. Utrudnienia występowały także we wtorek.

W założeniu internetowe wnioski o 500 plus można składać za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia lub platformy usług elektronicznych ZUS.

W przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca. Z kolei złożenie wniosku po 30 września oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione, czyli lipiec, sierpień i wrzesień. Rodziny, które złożą wnioski od 1 lipca, mają zagwarantowane wypłaty do końca maja 2021 r.

O świadczeniach

Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że po rozszerzeniu formuły programu Rodzina 500 plus wsparcie trafi łącznie do ok. 6,8 mln dzieci (dzisiaj ze świadczenia wychowawczego korzysta 3,6 mln dzieci – stan na kwiecień 2019 r.). Wśród nich będą teraz także wszystkie dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Z kolei świadczenie Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Wnioski można składać online za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Pomijana
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane