• rozwiń

Uczelnia Rydzyka zaczyna współpracę z właścicielem Żabki

W Toruniu rusza budowa ciepłowni geotermalnej ojca Rydzyka Odtwórz: W Toruniu rusza budowa ciepłowni geotermalnej ojca Rydzyka
W Toruniu rusza budowa ciepłowni geotermalnej ojca Rydzyka "Źródło: tvn24"

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy uczelnią założoną przez ojca Tadeusza Rydzyka a amerykańskim funduszem CVC Capital Partners - właścicielem sieci sklepów Żabka. Współpraca ma dotyczyć m.in. realizacji wspólnych działań na rzecz podniesienia jakości kształcenia.

Do podpisania listu doszło podczas konferencji "Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko-amerykański - cyberbezpieczeństwo", która odbywa się w WSKSiM. Pod listem podpisy złożyli rektor toruńskiej uczelni o. Zdzisław Klafka i prezes CVC Polska Krzysztof Krawczyk. Oprócz sieci sklepów Żabka fundusz posiada w Polsce jeszcze spółkę PKP Energetyka.

Cykl wykładów

- Możemy sobie zadawać pytanie, o to, co robi tak duża instytucja finansowa na uczelni wyższej i skąd taki temat. Podstawą naszej działalności jest kupowanie biznesów i robienie z nich jeszcze lepszych biznesów. Angażując się w tak istotne spółki jak PKP Energetyka zaciąga się dużą odpowiedzialność społeczną - powiedział Krawczyk.

Dodał, że każdym miejscu, gdzie obecna jest CVC do jej zadań należy m.in. dzielenie się wiedzą ze wszystkimi. - Jest nam niezmiernie miło, że tą konferencją, tym wydarzeniem rozpoczniemy cykl wykładów poświęconych wyzwaniom, przed którymi stoi cały świat. One dotyczą także nas w Polsce i związane są z rewolucją cyfrową - podkreślił Krawczyk.

Wystąpienia ministrów

Założyciel WSKSiM, Radia Maryja i Telewizji Trwam ojciec Tadeusz Rydzyk wskazał, że bez CVC nie byłoby tej konferencji, jej organizacja nie byłaby możliwa. - Dziękujemy za każde dobro. Wiem, że jest potrzebne bezpieczeństwo. Nie znam się na tym temacie, a mogę tylko słuchać naszych zacnych prelegentów - mówił o. Rydzyk.

W programie konferencji przewidziane są wystąpienia m.in. ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, sekretarza stanu w kancelarii premiera - pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego oraz byłego szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
graffiti50
to jakiś wkręt w wysysaniu kasy - nie ufam temu człowiekowi
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
matiga
Rydzyk będzie brał z "Żabki" pieniądze na kształcenie pracowników dla tej sieci handlowej.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane