• rozwiń

Tani przewoźnik uruchomi nowe połączenia z Polski. Trzy loty w tygodniu

Wizz Air likwiduje połączenia z Polski Odtwórz: Wizz Air likwiduje połączenia z Polski
Wizz Air likwiduje połączenia z Polski "Źródło: TVN24 BiS"

Linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała w środę uruchomienie połączenia z Poznania do Rejkiawiku, stolicy Islandii. Loty rozpoczną się 31 marca 2018 roku i będą odbywać się trzy razy w tygodniu.

Przewoźnik poinformował w środę w komunikacie prasowym, że samoloty na nowej linii latać będą we wtorki, czwartki i soboty. Podał też, że rozpoczął już sprzedaż biletów.

W 2018 roku, w ofercie sprzedaży Wizz Air będzie 680 tysięcy miejsc na połączenia w poznańskiej siatce połączeń, co stanowi 20-procentowy wzrost w porównaniu do mijającego roku. Wraz z ogłoszonym w środę nowym połączeniem do Rejkiawiku, Wizz Air połączy Poznań z 11 miastami w ośmiu krajach.

Ilu pasażerów

Z usług przewoźnika na trasach w poznańskiej siatce połączeń skorzystało dotąd ponad 3,5 mln pasażerów. W bazie w Poznaniu Wizz Air dysponuje dwoma samolotami.

Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej flota składa się z 86 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 28 baz na ponad 550 trasach łączących 143 lokalizacje w 43 krajach. Oferuje obecnie ponad 150 tras z ośmiu lotnisk w Polsce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane