• rozwiń

Tani przewoźnik uruchomi wiosną nowe loty z Polski

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie Odtwórz: Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie
Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie "Źródło: TVN24 BiS"

Węgierska linia lotnicza Wizz Air od 9 marca przyszłego roku zacznie latać na trasie Katowice - Ateny - poinformował w poniedziałek przewoźnik. Loty do stolicy Grecji będą odbywać się dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

Przewoźnik poinformował w komunikacie, że od swojego pierwszego lotu w 2004 roku, Wizz Air rozbudowuje swoją siatkę połączeń z Katowic.

"W 2017 roku linia umieściła szósty samolot w bazie w Katowicach i uruchomiła pięć nowych tras. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku, 1,5 mln pasażerów wybrało podróże z Wizz Airem na trasach w katowickiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 16 proc. w porównaniu do okresu od stycznia do września poprzedniego roku" - napisano w komunikacie.

Nie tylko Węgrzy

Wraz z nową trasą z Katowic, Wizz Air oferuje ponad 150 tras z ośmiu lotnisk w Polsce.

Linia w Polsce operuje na ośmiu lotniskach w kraju, oprócz Katowic, to m.in. Gdańsk, Wrocław, Kraków.

Flota spółki Wizz Air to 86 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 28 baz na ponad 550 trasach łączących 143 lokalizacje w 43 krajach.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu także Ryanair poinformował o uruchomieniu lotów do Aten. Pasażerowie z Polski do Grecji polecą od maja przyszłego roku z łódzkiego Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane