• rozwiń

Para książęca spotkała się z młodymi przedsiębiorcami

Para książęca Cambridge w wieżowcu Warsaw Spire Odtwórz: Para książęca Cambridge w wieżowcu Warsaw Spire
Para książęca Cambridge w wieżowcu Warsaw Spire "Źródło: tvn24"

Para książęca Cambridge odwiedziła w Warszawie inkubator przedsiębiorczości w wieżowcu Warsaw Spire, gdzie swoje centra mają firmy technologiczne i start-upy. Spotkanie z młodymi przedsiębiorcami to jeden z punktów trzydniowej wizyty Williama i Kate w Polsce.

Tematem spotkania były start-upy i początek polsko-brytyjskiego projektu "Warsaw-London bridge", którego celem jest współpraca firm z obu krajów oraz pomoc małym polskim polskim przedsiębiorcom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych.

 Firmą, która ma swoją siedzibę w inkubatorze przedsiębiorczości w Warsaw Spire, jest m.in. Azimo, zajmująca się wykorzystaniem technologii do międzynarodowych transferów pieniężnych. Firma zatrudnia ponad 100 osób w dwóch biurach w Londynie i Krakowie i jest wyceniana na ponad 100 milionów dolarów.

Nowy projekt

W trakcie spotkania Williamowi i Kate miał zostać przedstawiony projekt współpracy technologicznej pomiędzy Warszawą a Londynem, który ma pomóc firmom w korzystaniu z potencjału brytyjskiej stolicy i w międzynarodowym rozwoju.

Ostatnim punktem wizyty pary książęcej w poniedziałek w Warszawie będzie przyjęcie z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II w Łazienkach Królewskich, podczas którego książę William wygłosi przemówienie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane