• rozwiń

Zasiadał w komisji Millera, dyrektorem już nie będzie. Spółka wyjaśnia

Zasiadał w komisji Millera, dyrektorem już nie będzie. Spółka wyjaśnia
Foto: tvn24 Foto: Wiesław Jedynak zrezygnował ze stanowiska

Były członek i wiceprzewodniczący tzw. komisji Millera badającej katastrofę smoleńską, Wiesław Jedynak zrezygnował z funkcji dyrektora Biura Lotniczo-Operacyjnego w PLL LOT SA. Jak powiedział w rozmowie z tvn24bis.pl rzecznik Adrian Kubicki, przyczyną są "względy osobiste".

"Informujemy, że Wiesław Jedynak złożył rezygnację z funkcji Dyrektora Biura Operacji Lotniczych. Jest to jego samodzielna decyzja podyktowana względami osobistymi" - poinformował rzecznik w komunikacie przesłanym do tvn24bis.pl.

Dyrektorem Biuro Lotniczo-Operacyjnego w PLL LOT SA był od grudnia 2014 roku. Jak powiedział Kubicki już trwają poszukiwania następcy Wiesława Jedynaka.

Na razie obowiązki Dyrektora Biura Operacji Lotniczych będzie pełnił dotychczasowy zastępca dyrektora, Artur Haławin.

Próbowaliśmy uzyskać komentarz w tej sprawie od samego Jedynaka, ten nie odbiera telefonu.

Kim jest?

Jedynak posiada 30-letnie doświadczenie zawodowe, a od 20 lat pracuje na stanowisku pilota. Głośniej zrobiło się o nim, kiedy na początku stycznia ubiegłego roku zaczął pełnić stanowisko dyrektorskie w PLL LOT. W latach 2010 - 2011 był członkiem i wiceprzewodniczącym komisji badającej katastrofę w Smoleńsku, której przewodniczący był ówczesny minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller.

Zobacz. Zastępca prokuratora generalnego: ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej nie ma na razie w planach (18.04.2016)


Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane