• rozwiń

Wielkanocne tradycje i świąteczne podróże. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Wielkanocne tradycje i świąteczne podróże. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

W świąteczny poniedziałek na antenie TVN24 Biznes i Świat pokażemy, jak wygląda Wielkanoc w innych krajach, także tych odległych. Będziemy również śledzić najważniejsze wydarzenia z całego świata. Do TVN24 BiŚ zaprasza Michał Sznajder.

Śledzimy wydarzenia u wybrzeży Włoch. Tam około 1500 imigrantów płynących z Libii zostało uratowanych na Morzu Śródziemnym w sobotę podczas ratowania pięciu różnych jednostek. Na antenie TVN24 BiŚ opowiemy o wyzwaniach związanych z falą uchodźców, którzy próbują dotrzeć do Europy z Afryki.

O 12:30 pokażemy reportaż Wojciecha Bojanowskiego o Melilli, czyli enklawie będącej fragmentem Hiszpanii w Afryce, graniczącej z Hiszpanią. Ten punkt dla wielu mieszkańców Afryki jest bramą do Europy. Melillę otacza granica - z zachodu i na południu - na odcinku około 6-8 km. Znajduje się tam wybudowany przez Hiszpanów mur, który ma za zadanie ograniczyć nielegalną imigrację oraz przemyt. Mur ma długość 11 km i wysokość 3 metrów, posiada regularnie ustawione wieżyczki patrolowe. Postawiono go kosztem 33 milionów euro.

Niezwykłe zwyczaje w niecodziennych miejscach. W TVN24 Biznes i Świat opowiemy o Wielkanocny na krańcach świata. W poniedziałek o godz. 12.00, z podróżnikami - Martyną Wojciechowska i Tomaszem Michniewiczem, porozmawiamy o świątecznych zwyczajach w odległych zakątkach świata.

Na naszej antenie nie zabraknie również ciekawych dokumentów:

PONIEDZIAŁEK:

9:15 Podróże z pasją: Dubaj
11:30 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan cz. 2
13:15 Ocieplenie klimatu: przyparci do muru
14:20 Ocieplenie klimatu: bilans
15:10 Ewa Ewart Poleca: Gdy zapadła żelazna kurtyna
17:00 Ewa Ewart Poleca: Wojna o Arktykę
20:00 Megakonstrukcje – Najwyższy drapacz chmur
21:00 13 Czynników, które uratowały Apollo 13 cz. 1
22:00 13 Czynników, które uratowały Apollo 13 cz. 2

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane