• rozwiń

Wiedźmin za 6 zł. Gratka dla fanów gry i filatelistów

Wiedźmin za 6 zł. Gratka dla fanów gry i filatelistów
Foto: Poczta Polska Foto: Wiedźmin na znaczku pocztowym

Filateliści i miłośnicy Wiedźmina doczekali się nowego znaczka pocztowego z wizerunkiem bohatera książek i gier komputerowych. Za obrazek na fluorescencyjnym papierze trzeba zapłacić 6 zł.

Wiedźmin jest jednym z najsłynniejszych bohaterów sagi fantastycznych książek i polskiej gry komputerowej. Postać stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego została uwieczniona na kartoniku, który zarówno kolekcjonerzy, jak i gracze mogą zakupić za 6 zł.

Jest to pierwszy znaczek, który przedstawia postać z gry komputerowej.

Dobro eksportowe

Filateliści, którzy zechcą kupić znaczek, muszą się pospieszyć - miłośników Wiedźmina jest wielu, jednak nakład kartoników został ograniczony do 180 tysięcy. Znaczek i koperta z wizerunkiem Wiedźmina zostały zaprojektowane przez CD Projekt, producenta gier.

Do produkcji wykorzystano technikę rotograwiurową, papier fluorescencyjny w formacie 31,25 x 39,5 mm. Dostępny będzie w tzw. bloczku, czyli wpisany w większą całość obrazka. Format bloku to 70 x 90 mm.

 

Jak podkreśla Poczta Polska, znaczek z Geraltem z Rivii wspiera rozwój biznesu w Polsce i promuje dobro eksportowe. Gry "Wiedźmin" są doskonale znane za granicą, a sprzedaż stale rośnie. W lipcu amerykański serwis Metacritic przyznał "Wiedźminowi 3: Dziki gon"  miano gry komputerowej wszech czasów.

 

Wiedźmin grą roku, ale apetyty rosną. "Musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane