• rozwiń

W Moskwie - „Plac Pancerny”, a co w Gdańsku? Dziś Wałęsa u Pieńkowskiej

W Moskwie - „Plac Pancerny”, a co w Gdańsku? Dziś Wałęsa u Pieńkowskiej
Foto: TVN24 BiŚ Foto: Lech Wałęsa będzie gościem programu “Świat” w TVN24 Biznes i Świat

W Moskwie - „Plac Pancerny”, a co będzie w Gdańsku? O obchodach rocznicy zakończenia wojny i polskich sposobach na zgodę będziemy rozmawiać w programie “Świat” o godz. 20:20. Gościem Jolanty Pieńkowskiej będzie były prezydent Lech Wałęsa.

Tegoroczne obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Moskwie będą jaskrawą ilustracją podziałów między Rosją a Zachodem. Dziesięć lat temu podczas 60. rocznicy zakończenia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na Placu Czerwonym byli przywódcy USA, Francji i Niemiec, którzy wraz z prezydentem (Rosji) Władimirem Putinem oglądali paradę z okazji 9 maja. W tym roku światowi przywódcy będą nieobecni. 

Ważna rocznica

Obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej odbędą się również w Polsce. W uroczystościach 7 i 8 maja na Westerplatte - jak przekonuje prezydent Bronisław Komorowski - “będzie kilka ciekawych postaci”.

O podziale na wschód i zachód w świętowaniu zakończenia II wojny światowej, a także polskich sposobach na zgodę będziemy rozmawiać z Lechem Wałęsą. Były prezydent będzie gościem Jolanty Pieńkowskiej w programie “Świat” w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.20.

"Świat technologii"

Fanów nowych technologii i gadżetów zapraszamy o godz. 21.15 na program "Świat technologii".

"Bilans"

O godz. 21.40 czas na podsumowanie dnia na rynkach w programie "Bilans". Sprawdzimy też, jak inwestują najlepsi.

"24 godziny"

O godz. 22.00 zapraszamy na program "24 godziny". W programie oprócz podsumowania wydarzeń na świecie i w biznesie, także rzut oka na Polskę.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane