• rozwiń

Temat: Rząd PiS

"Oni wcale nie żyją wielką polityką". Wiceminister spokojny o prawa przedsiębiorców

Wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj o reformie sądownictwa Odtwórz: Wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj o reformie sądownictwa
Wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj o reformie sądownictwa "Źródło: TVN24 BiS"

- Wydaje się, że przedsiębiorców to nie dotknie, bo nie mówimy o niezawisłości sędziów, tylko o zmianach w Sądzie Najwyższym - mówił o reformie sądownictwa w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju. Jak dodał, w rozmowie z zagranicznymi inwestorami nie odczuwa "jakiegoś specjalnego napięcia".

Zdaniem Haładyja, "przedsiębiorcy patrzą na warunki prowadzenia działalności, na bieżącą sytuację makro i mikro".

- Oni wcale nie żyją wielką polityką. Mówią, z jakimi problemami zmagają się na co dzień. To, co jest naszą robotą w ministerstwie rozwoju, jest rozwiązywaniem problemów, które nabrzmiewały przez lata - wskazuje wiceminister Haładyj.

Problemy przedsiębiorców

Jak mówi, jednym z nich był problem sukcesji w jednoosobowych działalnościach gospodarczych.

- To nie jest łatwa ustawa, ponieważ mamy wyrwę prawną. Dzisiaj przedsiębiorstwo umiera wraz z właścicielem. Majątek zostaje, kontrakty znikają, znikają umowy o pracę, pozwolenia, koncesje i NIP - wymienia wiceminister rozwoju zapewniając, że po zmianie prawa tak nie będzie.

Wiceminister Haładyj zwraca uwagę także na pakiet wierzycielski, który wszedł w życie na początku czerwca.

- Zmiany w kilku ustawach, które mają spowodować, że dochodzenie wierzytelności będzie szybsze i łatwiej będzie ocenić wiarygodność płatniczą potencjalnego kontrahenta - wyjaśnia gość TVN24 BiS.

- To co jest najważniejsze, żeby zajmować się problemami, których przedsiębiorcom nie ubywa - podkreślił gość Roberta Stanilewicza.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane