• rozwiń

Wiceminister od 500 plus złożył rezygnację. "Ubolewamy, że odchodzi"

Marczuk o zmianie w przepisach w sprawie alimentów Odtwórz: Marczuk o zmianie w przepisach w sprawie alimentów
Marczuk o zmianie w przepisach w sprawie alimentów "Źródło: TVN24 BiS"

Wiceminister Bartosz Marczuk, który odpowiada w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej za sprawy rodziny, złożył rezygnację - poinformowała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

- Ubolewamy, że Bartek odchodzi z naszego zespołu. Odpowiadał za politykę rodzinną i znakomicie się z tego zadania wywiązywał. Ma duże doświadczenie, świetnie przeprowadzał swoje ustawy. Ma duży udział w tym, że tak znakomicie radzimy sobie z elektronizacją wniosków - powiedziała na porannej konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Zaznaczyła, że wiceminister nie odejdzie z dnia na dzień i podziękowała mu za współpracę.

Zwróciła uwagę, że Bartosz Marczuk ma inne plany zawodowe. - Gdyby tylko chciał wrócić do ministerstwa, będą takie możliwości, chętnie go tu powitamy ponownie - podkreśliła Rafalska. - Nie zamierzamy w tej chwili szybko tego wakatu uzupełnić - dodała. Jak zaznaczyła, obowiązki Marczuka będą rozdzielone między innych wiceministrów.

Marczuk odpowiada m.in. za sprawy rodziny, w tym program Rodzina 500 plus. Był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Rodzinnej 2006-2007 i społecznym doradcą Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Jeszcze w poniedziałek Bartosz Marczuk był gościem programu "Bilans" w TVN24 BiS. Mówił wówczas o rządowym projekcie, który ma poprawić ściągalność alimentów.

Czterech wiceministrów

W MRPiPS jest jeszcze czterech wiceministrów: Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz, Marcin Zieleniecki oraz Elżbieta Bojanowska.

Marczuk jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych, ukończył także podyplomowe Studium Bezpieczeństwa Narodowego.

Przed objęciem stanowiska wiceministra był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" (był nim od marca 2015 r.). Wcześniej pracował m.in. w "Rzeczpospolitej", "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane