• rozwiń

Uchodźcy w Europie, tajemniczy wirus z epoki lodowcowej. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA/ NAKE BATEV Foto: W weekend w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy m. in. o uchodźcach w Europie

W weekend w TVN24 Biznes i Świat zapraszamy na ciekawe rozmowy, najlepsze światowe filmy dokumentalne i informacje. Porozmawiamy m. in. o uchodźcach w Europie, wojnie w Syrii oraz tajemniczym wirusie z epoki lodowcowej. Wybierzemy się w podróż do metropolii przyszłości, sprawdzimy, jak żyje się w Rio, a także zapytamy, jak to jest "W lawinie danych".

Sobota

O godz. 10:00 w sobotę zapraszamy na przegląd filmowych nowości przygotowany przez Marcina Cisowskiego z portalu MovieMag. Powiemy między innymi o filmie "Karbala", czyli historii największej bitwy w jakiej brali udział Polscy żołnierze od zakończenia II wojny światowej.

O godz. 11:15 ksiądz Kazimierz Sowa porozmawia ze swoimi gośćmi o uchodźcach, czyli wielkim europejskim wyzwaniu. Czego Polacy dowiedzieli się o samych sobie w czasie dyskusji o uchodźcach i czy polskie parafie posłuchają apelu papieża Franciszka. To wszystko w programie "Piąta strona świata".

W "Babilonie" o godz. 14:10 porozmawiamy o kampanii wyborczej i tematach, które mogą ją zdominować.

O godz. 16:00 zapraszamy na rozmowę z byłym Ministrem Obrony Narodowej Bogdanem Klichem. Porozmawiamy o tym, jak pomagać uchodźcom i tym którzy zostali w ogarniętej wojną Syrii. Porozmawiamy o wadze solidarności europejskiej i politycznych konsekwencjach braku solidarności. Podsumujemy też polska debatę o uchodźcach.

Niedziela

W niedzielę o godzinie 10:00 porozmawiamy o tajemniczym wirusie z epoki lodowcowej, który naukowcy odnaleźli na Syberii. Co jeszcze może kryć się w wiecznych zmarzlinach i czy wirus sprzed 30 tysięcy lat może być groźny dla człowieka.

O godz. 11:00 zapytamy naszych gości o rosyjskich żołnierzy w Syrii i ewentualne zaangażowanie NATO w tę wojnę. Czy pokój w Syrii zatrzyma falę uchodźców?

O 12:30 w magazynie "Korespondent" zapytamy jak o najważniejszych wydarzeniach tego tygodnia mówi się na świecie.

Dokumenty w weekend w TVN24 Biznes i Świat:

Sobota

17:00 Premiera - "KARIOKA - ŻYCIE W RIO" CZ. 1

20:00 Premiera - "W LAWINIE DANYCH"


Niedziela

17:00 "METROPOLIE PRZYSZŁOŚCI" CZ. 1

20:00 "KARIOKA - ŻYCIE W RIO" CZ. 1

21:30 Premiera - "URAN - POGOŃ ZA CZYSTĄ ENERGIĄ" CZ. II

22:30 "W LAWINIE DANYCH"

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane