• rozwiń

Walka z Państwem Islamskim, problem imigrantów. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Foto: Reuters / Forum Foto: Co w weekend w TVN24 Biznes i Świat?

Czy Turcja pokona Państwo Islamskie? Jak rozwiązać problem imigrantów? Jak światowe problemy widać z polskiej perspektywy? Odpowiedzi w weekendowym wydaniu TVN24 Biznes i Świat.

W sobotę o 9:00 zapraszamy na rozmowę z Adamem Balcerem - znawcą Turcji. Zapytamy o przyszłość Kurdów i o to, czy Turcja pokona Państwo Islamskie i zapanuje nad regionem.

Co jeszcze?

O 10:00 Marcin Cisowski opowie na co warto wybrać się do kina.

W Piątej Stronie Świata ksiądz Kazimierz Sowa zapyta swoich gości o Tureckie porządki w Syrii. Porozmawiamy tez o wielkiej gwieździe kurdyjskiej muzyki, za której głowę Państwo Islamskie płaci duże pieniądze. W programie również temat Lwa Cecila – gdzie kończy się sport a zaczyna bezmyślne okrucieństwo?

Co z imigrantami?

O 13:00 zajmiemy się problemem emigrantów. Krzysztof Varga i Dominika Cosić porozmawiają o murze na węgierskiej granicy, nowych pomysłach Davida Camerona i porcie w Calais.

O 14:10 Piotr Marciniak porozmawia o najciekawszych wydarzeniach mijającego tygodnia  . W studio Katarzyna Piekarska, Elżbieta Radziszewska , Tatiana Mindewicz – Puacz, Marzena Machałek i Joanna Scheuring – Wielgus.

Niedziela

W niedziele o 10:00 Paweł Wilkowicz opowie Państwu o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

O 11:00 porozmawiamy o Rosji. Proces Nadii Sawczenko, zamieszanie z Mistralami i rosyjskie veto w sprawie śledztwa po zestrzeleniu Malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad Ukrainą. Naszym gościem będzie profesor Jan Malicki.

W „Korespondencie” o 12:30 zapytamy dziennikarzy, o to jak światowe problemy widać z polskiej perspektywy. Gośćmi będą: Ignatio Temino – Martinez z Agencji EFE, Michał Jaranowski z Deutsche Welle oraz Eldoradas Butrimas z litewskiego Liteuvos Rytas.

O 14:30 wrócimy do sprawy polowania na lwa Cecila. Kamil Wyszkowski, wieloletni pracownik ONZ i Jacek Bożek z klubu „Gaja”  porozmawiają o łowach na trofea, okrucieństwie pod płaszczykiem zabawy i wielkich pieniądzach jakie stoją za tropikalnymi polowaniami.

Dokumenty

Sobota:

08:30 – Pieprz i Wanilia odc. 4
09:30 – Zobacz, Zjedz, Zwiedź: Tajwan odc. 3
12:30 – Era Innowacji: Rozszerzona Rzeczywistość
17:00 – Podróże z Pasją: Japonia
20:00 – Nagasaki: Podmuch Śmierci

 

Niedziela:

10:30 – Era Innowacji: Rozszerzona Rzeczywistość
17:00 – Ratując Concordię
20:00 – Podróże z Pasją: Japonia
21:30 – Korea Północna: Władza i Pieniądze
22:30 – Nagasaki: Podmuch Śmierci

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane