• rozwiń

Imigranci w Polsce, festiwal w Cannes i najlepsze miejsca na wakacje. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP / EPA Foto: Docierający do Europy imigranci ryzykują, bo nie mają nic do stracenia

Czy Polska jest gotowa na przyjęcie imigrantów oraz które państwa są najbardziej przyjazne turystom - to m.in. tematy, którymi będziemy zajmować się w weekend w TVN24 Biznes i Świat. Na antenie również filmy dokumentalne.

Sobota

Ruszył festiwal w Cannes. Na jakie filmy warto w tym roku zwrócić uwagę – podpowie Marcin Cisowski. Autor bloga movieMag.pl pochyli się też nad premierą trzeciej części Wiedźmina. (godz. 10:00)

„Piąta strona świata”. Gośćmi księdza Kazimierza Sowy będą Piotr Schramm, Wojciech Cegielski, Janina Ochojska i Szymon Hołownia. Porozmawiają o tym, czy Polska jest gotowa na przyjęcie imigrantów z Afryki oraz jak można mądrze im pomagać. Zastanowią się ponadto, dlaczego w kampanii prezydenckiej brakuje wątków obyczajowych. (godz. 11:15)

Zbliża się sezon żniw dla biur podróży. Jak co roku MSZ opublikowało listę państw, do których nie zaleca jeździć. Jak wybrać bezpieczne wakacje doradzą nasi goście – małżeństwo podróżników Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus. (13:00)

„Babilon”. Gośćmi Piotra Marciniaka będą Elżbieta Jakubiak, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Tatiana Mindewicz-Puchacz, Monika Płatek i Katarzyna Piekarska. (14:10)

Niedziela

"The Washington Post" opublikował listę państw najbardziej przyjaznych turystom, opartą na raporcie Światowego Forum Ekonomicznego. Zestawienie otwiera Hiszpania, Polska jest na 47. miejscu, między innymi za Rosją. O tym, czego dziś oczekują turyści, jak zmieniają się ich wymagania oraz dlaczego jesteśmy tak nisko w rankingu – Jan Niedziałek porozmawia z Wandą Głowacką, ekspertem firmy Interhome. (10:00)

Papież Franciszek przyjął Raula Castro, a we wrześniu odwiedzi Kubę. Wizytę w tym kraju przed końcem swojej kadencji rozważa też Barack Obama. Czy przełom w relacjach z Zachodem oznacza tez przełom gospodarczy w kraju? Porozmawiamy z Maciejem Stasińskim, redaktorem Gazety Wyborczej i autorem książki „Diabeł umiera w Hawanie”. (11:00)

„Korespondent”. Gośćmi Jana Niedziałka będą Julia Szyndzielorz - „Die Welt”, Ignacio Temino Martinez - hiszpańska agencja prasowa „Efe” oraz Michel Viatteau z AFP. Porozmawiają o pomyśle Komisji Europejskiej na rozwiązanie problemu imigrantów, zajmą się sprawą terrorystów z Państwa Islamskiego z polskimi paszportami oraz przyjrzą ostatniej prostej kampanii prezydenckiej. (12:30)

Jak podróżować z psem? Co warto zabrać w drogę, jakie dokumenty przygotować, jaki środek transportu wybrać? Naszymi gośćmi będą Aleksandra i Michał Makulscy, autorzy bloga  „Urlop na etacie” oraz ich pies Luśka. (14:30)

Ponadto

Razem Katarzyną Karpą-Świderek i Wojciechem Hernesem zwiedzimy Berlin. Wybierzemy się na wystawę „Pompeje” na Stadionie Narodowym oraz obejrzymy budynek opery w Szczecinie, ogłoszony najpiękniejszym obiektem architektonicznym Europy. Porozmawiamy ponadto z polskim żeglarzem, który rusza w samotny rejs dookoła świata i przyjrzymy się, jak mieszkający na terenach przygranicznych Polacy zasiedlają niemieckie miasteczka.

Nie zabraknie oczywiście także filmów dokumentalnych:

Dokumenty w weekend w TVN24 Biznes i Świat:

SOBOTA 16.05

12:30 PREMIERA "Pieprz i Wanilia: W krainie Dongów"

17:00 "Zachodnie Wybrzeże Ameryki" cz. 3

20:00 PREMIERA Ewa Ewart poleca: "Singapur - nowe oblicze edukacji"

 

NIEDZIELA 17.05

10:30 "Pieprz i Wanilia: W krainie Dongów"

17:00 PREMIERA "Podróże z przepychem: Grecja"

20:00 Ewa Ewart poleca: "Charlie Hebdo"

21:30 Ewa Ewart poleca: "Singapur - nowe oblicze edukacji"

22:30 Ewa Ewart poleca: "Dzieci Malawii"

23:00 Ewa Ewart poleca: "Mali górnicy"

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane