• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Warszawa znajdzie się na planszy Monopoly? Rywalizuje z Berlinem i Paryżem

Warszawa znajdzie się na planszy Monopoly? Rywalizuje z Berlinem i Paryżem
Foto: shutterstock.com Foto: Stołeczny ratusz poinformował, że Warszawa została wybrana do ścisłego grona 80 miast, na które będą mogli głosować internauci z całego świata

Z okazji 80. urodzin Monopoly, jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie, przygotowywana jest jej ogólnoświatowa edycja. Z tej okazji prowadzony jest plebiscyt na miasta, które mogą znaleźć się na planszy. Jednym z kandydatów jest Warszawa.

Stołeczny ratusz poinformował, że Warszawa została wybrana do ścisłego grona 80 miast, na które będą mogli głosować internauci z całego świata.

Jeszcze kilka miesięcy

W drugiej połowie br. na rynku zadebiutuje specjalna wersja gry Monopoly Tu i Teraz – edycja 2015. Na planszy limitowanego wydania umieszczone zostaną 22 miasta, Warszawa rywalizować będzie z takimi metropoliami jak Berlin, Buenos Aires, Hongkong, Londyn, Paryż czy Wilno.

W Polsce na Warszawę można oddać swój głos na stronie www.monopoly.pl.

Magistrat wyjaśnił, że plebiscyt będzie odbywał się w dwóch etapach. Internauci będą mogli zagłosować od poniedziałku 9 lutego do piątku 20 lutego. Miasta, które zdobędą największą liczbę głosów znajdą się na planszy Monopoly.

Jeżeli jednak stolica "nie wejdzie do gry" w pierwszym etapie, będzie mogła zaistnieć na planszy zdobywając tzw. dziką kartę. Drugi etap odbywać się będzie od 22 lutego do 1 marca.

Ratusz przypomniał, że w 2010 roku dzięki zaangażowaniu polskich internautów na planszy Monopoly Świat obok Paryża, Tokio i Aten znalazła się Gdynia.

Długa historia

Pierwsze wydanie gry Monopoly pojawiło się w USA w 1935 roku, podczas wielkiego kryzysu. Od tej pory sprzedano ponad 200 mln jej egzemplarzy.

Monopoly polega na handlu nieruchomościami, który daje graczom szansę, aby obracać wielkimi pieniędzmi i wzbogacić się bądź zostać bankrutem. Rozpoczynając od pola "start", należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele.

Za wejście na pole kupione przez innego gracza płaci się czynsz. Sukces w grze zależy od trafnych decyzji - polegających na dokonywaniu mądrych inwestycji, udanych licytacji - i odrobiny szczęścia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane